[ATB] Aktualności

Dinolift i Rotator świętują 40-lecie współpracy

Data publikacji:

Dinolift i jego fiński dystrybutor Rotator świętują 40-lecie współpracy. Z okazji rocznicy Dinolift inwestuje w lokalny uniwersytet, aby rozszerzyć swoje kursy inżynierskie.

Pod koniec lat siedemdziesiątych rynek maszyn drenażowych w Finlandii spadał, a Dinolift, wówczas Kurpan Konepaja, rozpoczął produkcję podnośników zwanych Dino. Jednocześnie Rotator szukał nowych możliwości biznesowych. Współpraca obu firm zapoczątkowała fińską branżę MEWP.

Oprócz oferowania bezpieczniejszych i niezawodnych maszyn z najwyższymi poziomami usług posprzedażnych, kluczowymi obszarami partnerstwa jest rozwój produktów w oparciu o opinie klientów i wspólne zainteresowanie innowacjami.

Aby zaznaczyć te wspólne cele, Dinolift przekazał darowiznę edukacyjną na wsparcie rozwoju technologii akumulatorowej. Uniwersytet w Turku uzyskał zezwolenie na poszerzenie oferty kursów o programy magisterskie z inżynierii mechanicznej i technologii materiałowej.

Dinolift chce wesprzeć uniwersytet w Turku w jego roli polegającej na zwiększeniu witalności i atrakcyjności regionu poprzez przekazanie 4000 euro na stworzenie nowej profesury technologii akumulatorowej - mówi Veli-Matti Savo, dyrektor handlowy Dinolift - naszym strategicznym celem jest bycie najlepszym na świecie producentem lekkich MEWP i będziemy potrzebować dużej i nowej wiedzy, aby dalej rozwijać naszą rodzinę produktów.

Mika Hannula, dyrektor Turku Science Park i profesor Uniwersytetu w Turku, powiedziała:

Darowizna Dinolift jest doskonałym dowodem silnej woli dalszego wzmocnienia badań i edukacji inżynieryjnej w regionie biznesowym Turku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.