[ATB] Aktualności

Ditopony - dobra marka

Data publikacji:

Kto nie chce zbyt często wymieniać opon w swoich maszynach, powinien zainteresować się ofertą firmy Ditopony ze Słupska. Legitymujący się wieloletnim doświadczeniem czołowy dystrybutor ogumienia dla przemysłu, budownictwa, rolnictwa, leśnictwa oraz transportu drogowego oferuje bowiem wyjątkowo bogaty wybór wysokiej jakości opon wiodących marek, a także korzystne warunki zakupu i obsługi oraz szybką dostawę, co może potwierdzić grono 4500 zadowolonych klientów.

Firma posiada w swojej ofercie ogumienie takich producentów, jak: Trelleborg, Michelin, BKT, Alliance, Bridgestone, Cultor, Continental, Mitas czy Double Coin. Jest także jedynym na polskim rynku dystrybutorem opon przemysłowych brytyjskiej firmy Dynamaxx, charakteryzujących się wysoką jakością i trwałością. Zaopatruje głównie inne hurtownie ogumienia w Polsce, a także duże przedsiębiorstwa budowlane, sortownie odpadów oraz klientów indywidualnych.

Nie do zdarcia

W segmencie opon przemysłowych interesująco przedstawia się m.in. asortyment marki Dynamaxx, obejmujący ogumienie do maszyn budowlanych, górniczych, wozideł, ładowarek kołowych czy koparko-ładowarek. – Są to opony o całostalowej radialnej konstrukcji, z solidnym karkasem i bokami wzmocnionymi odpowiednimi pasami, wykonane z wysokiej jakości mieszanki gumowej bardzo odpornej na ścieranie i przecięcia, co może potwierdzić wiele firm, którym dostarczamy ogumienie, takich jak Skanska czy KGHM – mówi Michał Nibelski z firmy Ditopony.
Brytyjskie opony dostępne są w magazynie firmy Ditopony w szerokiej gamie rozmiarów, począwszy od 17.5 R 25, poprzez najpopularniejsze 26.5 R 25 czy 29.5 R 25, aż po 18 R 33 czy 21 R 33, a także w różnych klasach bieżnika - L3, L4 czy L5, ze wzbogaconej, trudno ścieralnej twardej mieszanki, doskonale sprawdzającym się na nawierzchniach betonowych i w warunkach dużego ryzyka przecięcia. – Z tego względu opony te bardzo dobrze nadają się do sortowni odpadów, gdzie pracuje się zwykle na betonie, a ryzyko przecięcia jest bardzo wysokie. Mamy na to dowód, bo od ponad roku prowadzimy monitoring tego produktu na sortowni odpadów, gdzie spisuje się świetnie. Dlatego klienci, którzy znają już te opony, chętnie po nie wracają i dlatego z czystym sumieniem możemy je polecić – uzupełnia Michał Nibelski.

Duże przebieg

Jeśli chodzi o żywotność opon Dynamaxx, jest ona oczywiście znacznie większa niż popularnego ogumienia niższej jakości eksploatowanego w takich samych warunkach, jednak wiele zależy także od operatora. – W aż 60 procentach wpływ na zużycie opon ma operator, jego technika jazdy, pilnowanie ciśnienia, dbałość o opony, tak jak o całą maszynę. Dlatego w wypadku dużych maszyn kopalnianych, gdzie jest powiedzmy dwóch operatorów pracujących na zmianę, łatwiej jest określić żywotność opon, niż gdy mamy do czynienia z mniejszymi maszynami obsługiwanymi przez większą liczbę operatorów, nieraz znacznie różniących się techniką pracy czy podejściem do maszyny. Monitorujemy nasze opony i mieliśmy wiele przypadków bardzo zróżnicowanego zużycia takiego samego ogumienia w różnych firmach, aczkolwiek na podstawie informacji płynących od naszych klientów przebiegi uzyskiwane na tych oponach okazują się bez wątpienia satysfakcjonujące – przekonuje przedstawiciel firmy Ditopony.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.