[ATB] Aktualności

Dobre wyniki finansowe

Data publikacji:

W 2019 r. francuski producent sprzętu budowlanego Fayat Group odnotował wzrost przychodów o 5,2% r/r do poziomu 4,6 mld euro. Wypracowany zysk netto był wyższy o 19% i wyniósł 102 mln euro.

Koncern zatrudnia około 22 tys. pracowników i jest obecny w 170 krajach. Pomimo iż 39% siły roboczej (8600 pracowników) ma swoją siedzibę za granicą, to firma wygenerowała w 2019 r. aż 63% przychodów we Francji, na rodzimym rynku. Fayat Group w ciągu ostatnich kilku lat odnotował silny wzrost eksportu, głównie dzięki działalności w zakresie sprzętu drogowego. Poziom przychodów ze sprzedaży na eksport stanowił 37% obrotu.

W 2019 r. rozwój Fayat Group obejmował przejęcie kilku przedsiębiorstw. W lutym spółka nabyła Moulin BTP (95% udziałów), a w kwietniu Arnaudeau CM i Ouest Structures Métalliques. We wrześniu dział usług energetycznych podpisał umowę na objęcie firmy Fouchard, która projektuje i instaluje systemy klimatyzacji (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja).
Ponadto w czerwcu 2019 r., w celu zaspokojenia potrzeb kapitałowych nowo powstających firm innowacyjnych związanych z główną działalnością Grupy, koncern utworzył strukturę inwestycyjną znaną jako Fayat Acceleration Startups (FAST).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 03/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.