[ATB] Aktualności

Doka - Australijskie metro

Data publikacji:

Firma Doka, oferująca szeroki wachlarz rozwiązań dotyczących deskowania fundamentów, elewacji, dachu, a także słupów i stropów, zdecydowała się na podjęcie współpracy z władzami największego miasta Australii - Sydney, dostarczając sprzęt i materiały do budowy betonowego tunelu, w którego obrębie znajdować się będzie 31 nowych stacji i ponad 66 kilometrów szyn.

Miasto stawia sobie za cel zapewnienie przepustowości wynoszącej 40 tys. pasażerów na godzinę, co w zestawieniu z aktualną wartością (24 tys. pasażerów na godzinę), prezentuje się jako ambitny plan osiągnięcia światowych standardów.
Idealnym narzędziem i nieocenioną pomocą zdaje się być rusztowanie nośne SL-1 firmy Doka,
które zapewnia kompletne rozwiązania szalunkowe dla bardzo różnych przekrojów tunelu, niezależnie od kształtu czy obciążenia. Rusztowanie SL-1 rozwiązuje większość problemów, zaspokajając niemalże w pełni zapotrzebowanie na niezbędny przy budowie sprzęt i akcesoria,
jednakże tak kompleksowy projekt nierzadko wymaga zastosowania spersonalizowanych pod dany problem narzędzi - wykorzystując więc wiedzę i doświadczenie macierzystej firmy Doka, australijska filia tworzy kolejne urządzenia, mające za zadanie sprostać złożonym problemom budowy tuneli.
Dostrzegając potencjał i niezawodność firmy Doka, zleceniodawca zaangażował także Doka Global Expertise Center z siedzibą w Austrii w realizację całego projektu, co zaowocuje 20 tys. godzin szczegółowej analizy i projektowania konstrukcji szalunkowych do betonu, który będzie wyściełał i wspierał potężne jaskinie australijskiego metra.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.