[ATB] Budownictwo

Dom Development - dywidenda na poziomie 226,9 mln zł

Data publikacji:

Rada nadzorcza pozytywnie oceniła wniosek zarządu dewelopera co do wypłaty całości zeszłorocznego skonsolidowanego zysku netto. Jako dzień wypłaty dywidendy spółka proponuje 26 czerwca.

Na wypłatę dla akcjonariuszy trafiłby cały zeszłoroczny jednostkowy zysk Dom Development w kwocie 214,1 mln zł, a także dodatkowe 12,8 mln zł z kapitału zapasowego pochodzącego z zysku lat ubiegłych. Proponowana dywidenda odpowiada natomiast całemu zyskowi na poziomie skonsolidowanym (227 mln zł). Proponowana data wypłaty to 26 czerwca.

Ostateczna decyzja, co do wysokości wypłaty i jej terminu należeć będzie do akcjonariuszy. Terminu walnego zgromadzenia nie jest jeszcze wyznaczony.

Na koniec 2018 r. deweloperska grupa posiadała 317,3 mln zł środków pieniężnych (34,8 mln zł na rachunkach powierniczych), które pokrywały 76 proc. krótkoterminowych zobowiązań, ale skorygowanych o przedpłaty od klientów. Ogół krótkoterminowych zobowiązań wynosił 1,04 mld zł, z czego  624,8 mln zł stanowiły zaliczki otrzymane od nabywców mieszkań, które nie są zobowiązaniem wymagającym jako takiego wypływu pieniędzy.

Pomimo wzrostu zadłużenia finansowego w IV kwartale grupa Dom Development zakończyła ubiegły rok z 150 mln zł dostępnych i niewykorzystanych kredytów. Po dniu bilansowym natomiast, w styczniu i lutym, deweloper dodatkowo zwiększył dostępność bankowego finansowania.

Źródło:obligacje.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.