[ATB] Aktualności Doosan

Doosan Bobcat EMEA bez sprzętu ciężkiego

Data publikacji:

Spółki Doosan Bobcat EMEA oraz Doosan Infracore ogłosiły przeniesienie dywizji sprzętu ciężkiego Doosan Heavy z Doosan Bobcat do Doosan Infracore. Zmiany zaczną obowiązywać od początku 2018 roku.

Doosan Bobcat EMEA, to przedsiębiorstwo będące częścią Doosan Bobcat Inc. Siedziba firmy zlokalizowana jest w miejscowości Dobris, niedaleko czeskiej Pragi. Doosan Bobcat EMEA funkcjonuje na rynku europejskim, Bliskiego Wschodu i Afryki oferując produkty marek Doosan, Bobcat, ale i Doosan Portable oraz Geith.

Z kolei Doosan Infracore, to firma założona w 1937 roku w Korei. Znane wówczas jako Chosun Machine Works przedsiębiorstwo było pierwszym zakładem produkcyjnym w tamtym rejonie zajmującym się budową maszyn na dużą skalę. Z czasem, z potężnej krajowej firmy, Chosun Machine Works przektałciło się w globalne konsorcjum funkcjonujące pod nazwą Doosan Infracore. W fabrykach producenta wytwarzane są maszyny budowlane, silniki, a także całe spektrum urządzeń dodatkowych i sprzętu użytkowego.

W 2007 roku firma Doosan przejęła markę Bobcat, która uchodziła za jednego z liderów w produkcji maszyn budowlanych i użytkowych. Po utworzeniu Doosan Bobcat EMEA podjęto decyzję, że nowa spółka będzie odpowiedzialna za sprzedaż i dystrybucję zarówno maszyn kompaktowych, jak i ciężkiego sprzętu budowlanego. Taka struktura obowiązuje do dnia dzisiejszego, choć niebawem zakres działań Doosan Bobcat w obrębie konkretnych rynków ulegnie zmianie. Z dniem 1 stycznia 2018 wejdzie w życie plan reorganizacyjny wedle którego dywizja sprzętu ciężkiego Doosan Heavy zostanie przeniesiona z Doosan Bobcat do Doosan Infracore.

Jak tłumaczą przedstawiciele obu spółek decyzja ta podyktowana jest szybkim rozwojem zarówno rynku sprzętu ciężkiego, jak i maszyn kompaktowych. W nowej konfiguracji specjaliści Doosan Bobcat EMEA będą mogli wszystkie siły skierować w stronę rozszerzenia działalności firmy w obrębie maszyn kompaktowych w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Z kolei Doosan Infracore będzie odpowiedzialna za cały łańcuch działań w zakresie produkcji i sprzedaży sprzętu ciężkiego począwszy od projektowania i rozwoju konstrukcji, przez produkcję do sprzedaży. Wszystko pod skrzydłami jednej korporacji.

„Głównym celem tej zmiany jest dalsze skupienie się na kluczowych założeniach pod kierownictwem zintegrowanego zespołu. Dotyczy to zarówno Doosan Infracore, jak i Doosan Bobcat” – komentuje Alvaro Pacini, prezes Doosan Bobcat EMEA. „Zespół Doosan Bobcat EMEA będzie nadal skupiać się na wiedzy specjalistycznej dotyczącej produktów Bobcat oraz na wsparciu dla dystrybutorów i klientów. Ta zmiana organizacyjna pokazuje wyraźnie nasze zaangażowanie w budowanie długoterminowego sukcesu naszej firmy, jak również naszych cenionych partnerów. Nie nastąpiły żadne zmiany w przedsiębiorstwach ani nie miało to wpływu na działalność Bobcat, Geith lub Doosan Portable Power.” – zaznaczył Pacini.

bk

fot. Doosan

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.