[ATB] Aktualności Doosan

Doosan Bobcat planuje przejąć Schiller Grounds Care

Data publikacji:

Firma Doosan Bobcat ogłosiła plan przejęcia amerykańskiego producenta sprzętu do pielęgnacji terenów zielonych - Schiller Grounds Care. Transakcja jest szacowana na około 82 mln USD.
W ramach umowy Doosan Bobcat przejmie zakład produkcyjny Schiller Grounds Care w Wisconsin, kosiarki Bob-Cat oraz sprzęt do pielęgnacji gruntu marki Steiner i Ryan. – Kosiarka jest produktem niezbędnym do zwiększenia konkurencyjności naszych produktów. Przejęcie będzie okazją do przyspieszenia ekspansji biznesowej w Ameryce Północnej – wyjaśnił Scott Park, prezes i dyrektor generalny firmy Doosan Bobcat.
Według Doosan 810 tys. kosiarek o zerowym promieniu skrętu jest sprzedawanych każdego roku w Ameryce Północnej, generując 4,8 mld USD. W ciągu ostatnich pięciu lat rynek rósł w średniorocznym tempie na poziomie 7,8%.
– Skoncentrujemy się na naszych możliwościach, aby zmaksymalizować współdziałanie z istniejącymi produktami poprzez szybkie rozszerzenie naszej działalności na rynku sprzętu lekkiego dzięki nowym produktom i kanałom – powiedział Park.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.