[ATB] Budownictwo Doosan

Doosan - cyfrowa transformacja

Data publikacji:

29 listopada przewodniczący Grupy Doosan, Jeongwon Park, wziął udział w targach Bauma China, jednej z największych wystaw maszyn budowlanych w Azji, która odbyła się w Szanghaju w Chinach, na której zaznaczył ogromną rolę jaką pełni jakość i czas - warunki konieczne bycia konkurencyjnym na rynku chińskim.

Chairman Park zwiedził wystawę, aby określić najnowsze trendy branży maszyn budowlanych i ocenić rynek chiński. Towarzyszył mu zespół kierowniczy, w którego skład wchodzili Hyunsoon Lee, wiceprezes i dyrektor ds. Technicznych w Doosan Group, Hyunsoo Dong, wiceprezes Doosan Corporation oraz Dong-youn Sohn, prezes i dyrektor generalny Doosan Infracore.

Jako że transformacja cyfrowa zawsze była głównym priorytetem czwartej rewolucji przemysłowej, prezes Park dokładnie zbadał najnowsze technologie cyfrowe oraz technologie informacyjno-komunikacyjne wystawiane przez innych graczy przemysłowych.

Podczas imprezy Doosan Infracore po raz pierwszy zaprezentował swoją technologię zdalnego sterowania 5G. Poprzez obrazy przesyłane na monitory, Park przeprowadził test koparki zlokalizowanej w zakładzie Incheon w Korei Południowej ze stacji zdalnego sterowania 5G zainstalowanej na terenie wystawy w Szanghaju.

Technologia zdalnego sterowania 5G - cechująca się szybkim, bardzo niskim opóźnieniem i dużą przepustowością danych - jest najnowocześniejszą technologią umożliwiającą zdalną obsługę bezzałogowych maszyn budowlanych. Wiele firm już wcześniej prezentowało tę technologię z bliska, ale była to pierwsza na świecie międzynarodowa demonstracja technologii zdalnego sterowania, która przyciągnęła wiele uwagi od pierwszego dnia wystawy i została przeprowadzona bezbłędnie podczas całego wydarzenia. Na prośbę gości pokaz odbywał się bez przerwy przez cały czas wystawy.

Doosan Infracore rozszerzył usługę telematyczną DoosanCONNECT na Chiny, Europę i Amerykę Północną. Usługa telematyki wykorzystuje najnowocześniejszą technologię I&C do zdalnego monitorowania sprzętu budowlanego, takiego jak koparki, ładowarki kołowe, wozidła przegubowe i inne. Kontynuując starania o uzyskanie najnowocześniejszych technologii cyfrowych, firma podpisała w kwietniu umowę o zainwestowaniu w PoteNit, koreańską firmę specjalizującą się w autonomicznych systemach napędowych, w celu rozwoju bezzałogowej, autonomicznej technologii.

"Musimy dalej ulepszać nasze zaawansowane technologie i nieustannie przeprowadzać cyfrową transformację, aby przenieść się na inny poziom i stworzyć nowe źródła przychodów." - powiedział prezes Park.

Doosan Infracore sprzedał w 2017 roku na chińskim rynku łącznie 10 851 koparek, co stanowi ponad dwukrotny wzrost sprzedaży w porównaniu do roku poprzedniego. W tym roku firma wyprzedziła rekord roku ubiegłego w ciągu zaledwie ośmiu miesięcy, a tegoroczny cel sprzedaży przed terminem. W rezultacie, łączna sprzedaż na chińskim rynku sprzętu budowlanego wzrosła o 62,2 procent rok do roku w trzecim kwartale 2018 r. Na 1,613 trylionów. Udział Doosan Infracore w chińskim rynku koparek również wzrósł z 6,7 procent w 2015 roku do 8,5 procent w październiku tego roku.

Źródło, zdjęcia: Doosan

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.