[ATB] Aktualności Doosan

Doosan Infracore China Corporation przekracza łączną produkcję 200 000 koparek

Data publikacji:

- Doosan ustanawia nowy rekord 26 lat po wejściu na rynek chiński, jako pierwsza międzynarodowa firma działająca w Chinach

- Roczne i kwartalne przychody ze sprzedaży wzrosły odpowiednio o 21% i 55%. Doosan dąży do dalszego zwiększania udziału w rynku dzięki niestandardowym produktom i usługom

Firma Doosan Infracore przekroczyła próg 200 000 sztuk w łącznej produkcji koparek w Chinach jako pierwsza spośród wszystkich zagranicznych firm działających w tym kraju.
 
Firma Doosan Infracore ogłosiła, że jego chińska spółka zależna DICC (Doosan Infracore China Corporation Co., Ltd.) z siedzibą w Yantai w Chinach wyprodukowała swoją 200-tysięczną koparkę w tym kraju. Firma ustanowiła ten rekord około 26 lat po rozpoczęciu działalności w Chinach, które miało miejsce w październiku 1994 roku.
 
Aby zaznaczyć swoje wielkie osiągnięcie, firma Doosan Infracore China zaprosiła pracowników, dealerów i klientów do swojego zakładu w Yantai i zorganizowała ceremonię z okazji wyprodukowania 200-tysięcznej koparki w Chinach. Na wydarzeniu, które było transmitowane na żywo w Internecie, odbyła się ceremonia przekazania 200-tysięcznej koparki klientowi.
 
Firma Doosan Infracore ukończyła budowę swojego zakładu w Yantai w Chinach w 1996 roku, a w 2001 roku przekroczyła granicę 5000 sztuk w łącznej produkcji dzięki szybkiemu wzrostowi na chińskim rynku koparek. Doosan Infracore została liderem rynku w 2001 roku, pokonując czołowych japońskich producentów sprzętu budowlanego dominujących wówczas na rynku chińskim. Firma Doosan osiągnęła rekord 10 000 sztuk w połowie 2000 roku, a w 2010 roku roczna produkcja przekroczyła 20 000 sztuk.

Pierwsza firma z rekordem 200 000 sztuk

Doosan Infracore to pierwsza korporacja międzynarodowa (MNC) działająca w Chinach, która osiągnęła imponującą łączną produkcję 200 000 sztuk. Firma systematycznie umacnia swoją pozycję na chińskim rynku koparek produkowanych przez korporacje międzynarodowe (MNC), zwiększając swój udział w rynku z 12,9% w 2015 roku do 22,8% w trzecim kwartale 2020 roku.

Chiński rynek koparek MNC stał się rynkiem oferującym dużą ilość rentownego sprzętu sprzedawanego klientom wymagającym spełnienia wyższych norm Tier.
 
Chiński rynek koparek odnotował największą w historii roczną liczbę 200 000 sztuk w 2019 roku. Na początku 2020 roku przyszło osłabienie trwające około dwa miesiące w następstwie kryzysu COVID-19, ale od marca odnotowuje się znaczne ożywienie na tym rynku. 
 
Szacuje się, że rynek osiągnie kolejny rekord w 2020 roku z roczną produkcją zwiększoną do 275 000 sztuk. W 2019 roku firma Doosan Infracore sprzedała na chińskim rynku koparek ponad 15 000 sztuk, a łączna sprzedaż do końca trzeciego kwartału ubiegłego roku wyniosła 14 348 sztuk, co oznacza wzrost o 21% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku.

Ponadto firma odnotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 308,9 mld KRW w trzecim kwartale 2020 roku, co stanowi wzrost o 55% w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim.
 
Wraz z rozwojem chińskiego rynku koparek Doosan Infracore nadal wprowadza na rynek nowe produkty i specjalny sprzęt dostosowany do wymagań chińskich klientów.

Na przykład w lipcu 2020 roku firma wprowadziła nową 6-tonową koparkę kołową, a także rozszerzyła kampanię usług w zakresie inspekcji sprzętu, aby zmaksymalizować satysfakcję wśród swoich klientów. Przeprowadziła również szkolenia online dla łącznie 7300 agentów w swoich salonach sprzedaży w całym kraju.
 
Wraz z rozwojem swojej działalności w Chinach firma Doosan Infracore zwiększyła swój wkład w rozwój lokalnych społeczności. Od 2001 roku firma uczestniczy w projekcie „Project Hope”, którego celem jest zapewnienie wsparcia akademickiego i poprawa środowiska edukacyjnego dla młodzieży w słabo rozwiniętych obszarach Chin.

Obecnie wspiera budowę 37 szkół podstawowych Doosan Hope Elementary Schools w tym kraju. Firma Doosan Infracore zaoferowała również różne formy wsparcia edukacyjnego dziesięciu szkołom w drugiej połowie 2020 roku. W dowód uznania za „Project Hope” firma Doosan Infracore zdobyła nagrodę Outstanding Contribution Award przyznawaną przez chińską fundację China Youth Development Foundation w 2017 r. oraz przez trzy lata z rzędu nagrodę „Exemplary Korean CSR Companies in China Award” przyznawaną przez Ambasadę Korei w Chinach. 
 
Jeden z dyrektorów w firmie Doosan Infracore powiedział:

Firma Doosan Infracore China, z energią 26-latka, była w stanie osiągnąć rekord 200 000 sztuk na szybko rozwijającym się chińskim rynku koparek. Dołożymy wszelkich starań, aby zwiększyć satysfakcję naszych klientów i umocnić naszą pozycję lidera na rynku, dostarczając doskonałe produkty i usługi zoptymalizowane dla rynku chińskiego.
 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.