[ATB] Nowości Doosan

Doosan - Midikoparka Doosan DX85R-3

Data publikacji:

Podczas realizacji inwestycji budowlanych, zwłaszcza na niewielkim obszarowo terenie czy też grząskim gruncie, midikoparki okazują się sprzętem nieodzownym. Marka Doosan wprowadza na rynek nowe wersje bardzo udanych 6-tonowych koparek DX62R-3 i DX63-3 oraz 8-tonową DX85R-3, spełniających rygorystyczne wymogi emisji spalin.

Midikoparka Doosan DX85R-3 ze zmniejszonym promieniem zachodzenia (kabina mieści się w obrysie gąsienic) napędzana jest silnikiem wysokoprężnym Yanmar 4TNV98C, z bezpośrednim wtryskiem Common Rail o mocy 44,3 kW, przy prędkości znamionowej 2100 obr./min. Dzięki zastosowaniu technologii recyrkulacji spalin (EGR) i technologii oczyszczania cząstek stałych (DPF) spełnia wymogi emisji spalin Stage V.

Nowe wersje 6-tonowych midikoparek z konwencjonalnymi promieniami zachodzenia DX62R-3 RTS i DX63-3 są napędzane tym samym silnikiem wysokoprężnym Yanmar 4TNV98C, zapewniając 22-proc. wzrost mocy silnika w stosunku do poprzedniej generacji modeli. Midikoparki DX62R-3, DX63-3 i DX85R-3 zapewniają maksymalną wszechstronność, komfort pracy operatora, trwałość, łatwość konserwacji i serwisowania w swojej klasie. Poza wzrostem mocy silnika, kolejną z wyróżniających się cech koparek 6-tonowych jest wydajność hydrauliczna przy maksymalnym przepływie 132 l/min. Hydraulikę wyposażono w układ wykrywania obciążenia gwarantujący wysoką wydajność, co umożliwia płynność wykonywanych zadań.

Kabina typu ROPS zabezpiecza operatora przed skutkami przewrócenia się maszyny, zapewniając tym samym optymalne bezpieczeństwo. System ogrzewania i klimatyzacji jest standardem w koparkach Doosan, a regulowane otwory wentylacyjne zainstalowane z przodu i z tyłu fotela maksymalizują wygodę. Wnętrze kabiny zapewnia szerokie pole widzenia i doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Pozycję konsoli można w prosty sposób regulować. Oświetlenie kabiny, osłona przeciwsłoneczna i lusterko boczne przyczyniają się do bezpiecznego i przyjemnego środowiska pracy operatora.

Dodatkową wygodę zapewnia uchwyt na kubek oraz kieszeń na siedzisku i podparcie części lędźwiowej kręgosłupa. Podgrzewacz fotela jest dostępny w wersji opcjonalnej. Niski poziom hałasu i emisji spalin wszystkich trzech modeli gwarantuje, że nadają się one do pracy w obszarach wrażliwych na hałas i w porach nocnych. Ergonomicznie rozmieszczone lewe i prawe stanowiska obsługi zapewniają wygodny dostęp. Dźwignie z proporcjonalnym dżojstikiem umożliwiają operatorowi wykonywanie płynnych, precyzyjnych ruchów. Kolorowy 5,7-calowy monitor LCD pozwala monitorować wszystkie funkcje, a regulowany panel kontrolny dostarcza wyczerpujących informacji o stanie maszyny i standardowo chroni przed kradzieżą przez zabezpieczony hasłem system blokowania.

Sterowanie przepływem hydraulicznym jest możliwe za pomocą oprogramowania sterowania (Aux1/Aux2), wychylaniem wysięgnika (przesunięcie) i operacjami przechylania. Ponadto zainstalowano funkcję automatycznego obniżania i poziomowania pływaka. Funkcje bezpieczeństwa w standardzie obejmują zawory blokujące na ramieniu i siłowniki wysięgnika oraz urządzenie ostrzegające przed przeciążeniem. Inne pomocne funkcje obejmują elektryczną pompę tankowania i odmrażacz szyby przedniej.

Łatwiej i szybciej

Zaawansowana technologia zastosowana w midikoparkach Doosan wzmacnia ich wydajność dzięki prostym procedurom konserwacyjnym. Wygodne punkty kontrolne ułatwiają rutynową konserwację, a pochylana kabina upraszcza prace serwisowe. Dwuetapowy filtr z wymuszonym obiegiem powietrza o dużej wydajności wyłapuje ponad 99% drobinek pyłów, zmniejszając tym samym ryzyko zanieczyszczenia silnika i wydłużając okresy czyszczenia oraz wymiany wkładów. Zintegrowane przewody smarowe umożliwiają łatwą konserwację łożyska kulkowego wahliwego i siłownika wychylnego. Skrzynka bezpieczników jest wygodnie umieszczona w sekcji schowka za siedziskiem operatora. Wystarczająca przestrzeń zapewnia również łatwą regulację lub wymianę paska wentylatora.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.