[ATB] Technika Doosan

Doosan Portable Power - Optymalne wsparcie z mobilną sprężarką 7/53R

Data publikacji:

Podczas targów Bauma 2019 firma Doosan Portable Power (DPP) przedstawiła mobilne sprężarki 12/205, 12/255 i 7/53R oraz generator G20. Maszyny spełniają obowiązującą od stycznia 2019 r. normę emisji spalin Stage V.

Modele 12/205 i 12/255 stanowią element platformy nowej generacji dużych, mobilnych sprężarek Doosan obejmującej sześć modeli o ilości generowanego powietrza od 20,5 do 30 m3/min, pracujących pod ciśnieniem roboczym od 8,6 do 21 barów. Sprężarki wyposażono w nowy silnik normy Stage V, Cummins B6.7 ze zintegrowanym układem dopalania spalin. Opcjonalny system ECOmizer z ekonomicznym zużyciem paliwa zapewnia nawet o 75% bardziej przyjazną środowisku pracę na biegu jałowym. Tego typu mobilne sprężarki znajdują zastosowanie jako źródła sprężonego powietrza w maszynach wiertniczych i nawiercających przeznaczonych do branży kamieniarskiej, górnictwa, badań geodezyjnych, geotermicznych, poszukiwań minerałów i budowy studni.

Z myślą o wynajmie

Mobilna sprężarka 7/53R zapewnia dopływ 5 m3/min sprężonego powietrza pod ciśnieniem znamionowym 7 barów. Model 7/53R opracowano jako odpowiedź na wymagania dotyczące przyczep kategorii O1, należących do kategorii 750 kg. Modułowa budowa modelu 7/53R gwarantuje możliwość bezproblemowego łączenia wielu urządzeń specjalnych. Urządzenie jest przeznaczone nie tylko dla branży wynajmu maszyn, stanowi trwałą, ekonomiczną maszynę z segmentu 5-m3/min. Jest zatem przysłowiowym strzałem w dziesiątkę na potrzeby zastosowań górniczych, przedsiębiorstw energetycznych i innych rynków.  

Generator G20IIIA i większy model G30IIIA oferują wytrzymałość i niezawodność, dużą moc i szeroki wybór funkcji, spełniając tym samym wymagania stawiane przez tymczasowe zastosowania energetyczne. Zespół sterowania elektrycznego i mocy wykonano z myślą o najwyższych wymaganiach stawianych bezpieczeństwu, niezawodności i wszechstronności. Zarządzanie wszystkimi funkcjami jest możliwe dzięki panelowi sterowania 4510 Deep Sea Electronics, wyświetlającego kluczowe parametry robocze.

Z punktu widzenia branży wynajmu maszyn szczególnie interesująca jest konfiguracja zbiornika paliwa generatorów, gwarantująca niezależną pracę urządzenia przez co najmniej 47 lub 55 h na poziomie 75% maksymalnego obciążenia. Generatory DPP opracowano z myślą o bezpiecznym i prostym dostępie do stref roboczych i konserwacyjnych. Generatory G20 i G30 przysłużą się przedsiębiorstwom wynajmującym sprzęt, wykonawcom, organizatorom, służbom ratowniczym i wielu innym klientom.

Szeroka oferta

Produkty prezentowane przez Doosan Portable Power w trakcie targów Bauma 2019 stanowiły fragment pełnego asortymentu firmy. Oprócz generatorów, mobilnych sprężarek i produktów oświetleniowych dla potrzeb branży budowlanej, instalacji i produkcji narzędzi ofertę DPP uzupełniają narzędzia budowlane, takie jak różnego rodzaju młoty przeznaczone do prac rozbiórkowych, w branży energetycznej, kamieniarskiej oraz do zastosowań przemysłowych.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.