[ATB] Technika

Doosan - W pogoni za jakością z modelem DX300LC-7

Data publikacji:

Współcześni użytkownicy maszyn budowlanych oczekują wysokiej jakości i niezawodności sprzętu. Podczas targów Bauma 2019 firma Doosan prezentuje średniej wielkości koparkę gąsienicową najnowszej generacji w postaci nowego, 30-tonowego modelu DX300LC-7, zgodnego z normą Stage V.

DX300LC-7 oferuje interesujące połączenie wysokiej wydajności, funkcji operacyjnych, oszczędności paliwa, niezawodności i wytrzymałości w klasie koparek 30-tonowych. Konstrukcja DX300LC-7 bazuje na bardzo udanym projekcie poprzednich maszyn zgodnych z normą Stage IV. Nowe koparki LC-7 wprowadzają znaczne ulepszenia w zakresie komfortu operatora, sterowania maszyną, produktywności, czasu pracy i zwrotu z inwestycji, kładąc silny nacisk na niskie zużycie paliwa, zwiększoną moc, solidność i wszechstronność.

Większy komfort i sterowność

Duża przestrzeń kabiny, dobra widoczność, klimatyzacja, kamera cofania, bardzo wygodny fotel, centralne smarowanie i szybkozłącze. Te wszystkie elementy są po to, by zapewnić operatorowi możliwość pracowania przez wiele godzin w komfortowych warunkach. Wyróżniająca się przestronnością i ergonomią, nowa kabina w modelu DX300LC-7 zapewnia operatorowi komfort i łatwość obsługi na niespotykanym wcześniej poziomie. Kabina oferuje więcej funkcji w standardzie niż inne maszyny dostępne na rynku, zapewniając bardzo dobrą kontrolę i wysoką precyzję we wszystkich zastosowaniach.
Kabina koparki DX300LC-7 nie dość, że bardzo wygodna, dodatkowo posiada 8-calowy, dotykowy monitor LCD pozwalający na wyświetlanie najważniejszych parametrów pracy czy parametrów serwisowych maszyny. Wyświetlacz doskonale sprawdzi się w każdych warunkach oświetleniowych, pozwalając na komfortową pracę zarówno w nocy, jak i w ostrym słońcu. Konstruktorzy zadbali o bezpieczeństwo, operator w każdej chwili może mieć podgląd obrazu z kamery 360° w standardzie, ponadto są czujniki ultradźwiękowe (opcjonalnie) oraz lampy robocze LED (opcjonalnie). Konstrukcja ramienia została zaprojektowana z myślą o najlepszym możliwym rozkładzie obciążenia. Nowe, inteligentne zarządzanie mocą pozwala zaoszczędzić do 7% paliwa w porównaniu z maszynami poprzedniej generacji, a bezkluczykowy system odpalania tylko usprawni pracę.

Silnik bez EGR

W trosce o środowisko model DX300LC-7 jest napędzany nowym silnikiem Doosan DL08, bez układu EGR, który minimalizuje wytwarzanie cząstek stałych, wykorzystując technologię oczyszczania spalin DOC/DPF + SCR, która nie wymaga konserwacji, aż do osiągnięcia ilości 8 tys. mth. Nowy model DX300LC-7 ma fabrycznie zainstalowany najnowocześniejszy, bezprzewodowy systemem monitorowania floty DoosanConnect. System ten oferuje internetowe rozwiązanie do zarządzania flotą, które jest bardzo przydatne do monitorowania wydajności i bezpieczeństwa maszyn oraz promowania konserwacji prewencyjnej. Jest on dostępny jako standardowa funkcja we wszystkich nowych koparkach (od 14 t), ładowarkach kołowych i wozidłach Doosan. System DoosanConnect jest również dostępny dla starszych modeli maszyn Doosan. Klienci mają własne konto, dzięki czemu mogą zarządzać maszynami w swojej flocie za pomocą systemu.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.