[ATB] Nowości

Doosan wprowadza na rynek nową „transparentną łyżkę” do ładowarek kołowych

Data publikacji:

Doosan Infracore Europe wprowadza na rynek nowy system „transparentnej łyżki” do ładowarek kołowych. „Transparentna łyżka” to system umożliwiający operatorowi ładowarki kołowej kontrolę martwych punktów przed łyżką na monitorze w kabinie. Ten innowacyjny system bazujący na metodzie zakrzywionej projekcji rejestruje obrazy z przodu ładowarki kołowej za pomocą górnych i dolnych kamer umieszczonych z przodu pojazdu, wyświetlając w czasie rzeczywistym uzyskany zespolony obraz na monitorze w kabinie operatora.

Ze względu na strefy martwego pola występujące przed maszynami wyposażonymi w tradycyjne łyżki obszar ten jest uznawany za najbardziej problematyczny pod względem bezpieczeństwa. Jednakże dzięki nowej „transparentnej łyżce” firmy Doosan operator może z łatwością kontrolować martwe pola przed łyżką na monitorze w kabinie, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo i zapobiegając wypadkom. Kolejną zaletą systemu „transparentnej łyżki” jest znacząca poprawa wydajności pracy poprzez zapewnienie operatorowi widoczności z przodu podczas załadunku/rozładunku lub przewożenia materiałów takich jak kruszywo, piasek czy ziemia.

Patenty zgłoszone w Korei, Ameryce Północnej, Europie i Chinach

 Doosan Infracore jest pierwszą firmą na świecie, która połączyła funkcję projekcji przedniej z „transparentną łyżką”, zastosowała ją w maszyn budowlanych i złożyła wniosek patentowy w Korei, Ameryce Północnej, Europie i Chinach. Firma Doosan opracowała również dalsze zaawansowane, innowacyjne systemy bezpieczeństwa dla produkowanych przez siebie maszyn, takie jak: system monitoringu strefy wokół maszyny (AVM), dzięki któremu można obserwować otoczenie pracujących maszyn, oraz tylny system ostrzegawczy wykorzystujący czujniki ultradźwiękowe. Oba systemy uzyskały uznanie klientów.
 

Ponieważ na całym świecie normy bezpieczeństwa dotyczące maszyn i miejsc pracy są znacznie podwyższane, zaawansowane systemy bezpieczeństwa stały się kluczowym czynnikiem przy wyborze sprzętu. Planujemy nadal rozwijać funkcje bezpieczeństwa, które mogą chronić operatorów i innych pracowników na placu budowy, dążąc jednocześnie do tego, aby zostać liderem w zapewnianiu bezpieczniejszych i bezwypadkowych placów budowy

- komentarz rzecznika prasowego Doosan Infracore

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.