Dostosowany ciągnik Scania z dźwigiem

Dostosowany ciągnik Scania z dźwigiem

Holenderski specjalista ds. transportu poziomego i pionowego Gaffert obsługuje bardzo krótki ciągnik Scania S 520 8 × 2 / * 6 z zamontowanym na nim żurawiem o udźwigu 85 ton.

Jest to czteroosiowa ciężarówka. Trzy osie są kierowane w celu wspomagania manewrów w ciasnych warunkach przemysłowych. Ponadto jego kompaktowe rozmiary pomagają mu pracować przy 72-tonowych limitach masy w transporcie drogowym. Rozstaw osi wózka wynosi 3950 milimetrów, mierzony od przedniej osi do napędzanej osi.

Gaffert chciał ciężkiego ciągnika siodłowego z zamontowanym na nim dźwigiem, który mógłby jeździć z normalną prędkością na drodze i zapewniać dobry rozkład masy.

Dzięki zastosowaniu 10-tonowej osi przedniej mamy piękny rozkład masy, a żuraw znajduje się bardzo blisko ściany kabiny - powiedział właściciel Gaffert Theo Gaffert - zostało tylko 15 centymetrów między kabiną a dźwigiem, które wykorzystujemy do zbiornika hydraulicznego.

Krótka konfiguracja ciężarówki sprawiła, że ​​umieszczenie wszystkich elementów na podwoziu było dużym wyzwaniem.

Aby uzyskać najlepszy wynik, sami zaprojektowaliśmy niektóre komponenty, takie jak specjalnie skonstruowany zbiornik paliwa i nasze własne błotniki - wyjaśnia Gaffert. Połączenie krótkiego promienia skrętu z dużym udźwigiem czyni ten wózek wyjątkowo odpowiednim do pracy w budynkach przemysłowych. Często jesteśmy wzywani do pomocy w podnoszeniu nowych maszyn i urządzeń dźwigowych na miejsce.

WA

Reklama
Powiązane artykuły