[ATB] Aktualności

Druk 3D do budowy podstaw wież turbin wiatrowych

Data publikacji:
Druk 3D do budowy podstaw wież turbin wiatrowych

Firma GE Renewable Energy otworzyła w Nowym Jorku (USA) nowy ośrodek badawczo-rozwojowy, w którym prowadzone będą dalsze badania nad sposobem drukowania 3D betonowych podstaw wież wykorzystywanych w turbinach wiatrowych.

Zespół składający się z 20 osób będzie kontynuował prace nad optymalizacją technologii druku 3D, a pierwsze zastosowania w tej dziedzinie spodziewane są w ciągu najbliższych 5 lat. Badania prowadzone w zakładzie są częściowo wspierane przez grant Departamentu Energii USA i umożliwią firmie GE drukowanie dolnej części wież turbin wiatrowych na farmach wiatrowych na miejscu. 

– Innowacje będą nadal kluczowym czynnikiem przyspieszającym transformację energetyczną. Szczególnie ważne jest ciągłe doskonalenie sposobów projektowania, produkcji, transportu i budowy dużych elementów nowoczesnych farm wiatrowych

– powiedziała Danielle Merfeld, dyrektor ds. technologii w GE Renewable Energy.

Firma Cobod, producent modułowych drukarek 3D do konstrukcji, była odpowiedzialna za dostarczenie nowego typu drukarki 3D do betonu, którą określili jako „największą tego typu na świecie”. Dostarczona drukarka może wydrukować ponad dziesięć ton prawdziwego betonu na godzinę. 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.