[ATB] Budownictwo

Duże inwestycje w branży logistycznej

Data publikacji:

Polska staje się potęgą na europejskim rynku transportowym. Wzrost wolumenu przewożonych towarów wymusza zwiększanie powierzchni magazynowych, a także zatrudnianie nowych pracowników. Z tym akurat firmy mają coraz większe problemy i dlatego konieczne są inwestycje w innowacyjne rozwiązania i automatyzację pracy.

FM Logistic, lider na rynku logistycznym, zapowiada, że w najbliższych miesiącach ten obszar inwestycji będzie kluczowy, a spółka zamierza zatrudnić 300 nowych pracowników. Według statystyk GUS bezpośredni udział sektora usług transportu i logistyki w polskim PKB zwiększył się o ponad jedną piątą od momentu wstąpienia Polski do UE (wzrost z 5,4 proc. w 2004 r. do poziomu 6,5 proc. w roku 2015). Polska staje się też coraz częściej krajem pierwszego wyboru dla największych firm logistycznych. Piotr Sukiennik, dyrektor zarządzający FM Logistic na  Europę Centralną, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes podkreśla , że dla firmy, która jest obecna w 14 krajach, polski rynek jest jednym z ważniejszych. Rok temu podjęto decyzję o tym, że Polska będzie ośrodkiem zarządzania regionem, w którym grupa  FM Logistic ma 22 lokalizacje, 17 platform i 4,7 tys. pracowników.  Wielkim wyzwaniem dla firmy będzie znalezienie odpowiedniej kadry i kierowców, których brakuje w całym sektorze transportu. Już teraz na rynku jest około 100 tys. wakatów dla zawodowych kierowców. 

Źródło: Newseria Biznes.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.