[ATB] Aktualności CaterpillarCAT

Duży spadek Caterpillar w drugim kwartale

Data publikacji:

Znany producent sprzętu ciężkiego Caterpillar opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 10 mld USD wobec 14,4 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 31% rok do roku.

Spadek przychodów wynikał z niższego wolumenu sprzedaży, czego przyczyną był niższy popyt ze strony użytkowników końcowych, wpływ zmian na zapasy sprzedawców oraz Covid-19. Sprzedaż spadła we wszystkich regionach działalności oraz w czterech głównych segmentach: budownictwie, górnictwie, energetyce i transporcie.

– Jesteśmy dobrze przygotowani na te trudne czasy dzięki pomyślnej realizacji naszej strategii. Skupiamy się na bezpieczeństwie pracowników oraz utrzymaniu konkurencyjnej i elastycznej struktury kosztów, jednocześnie stale inwestując w usługi i rozszerzoną ofertę, aby lepiej służyć naszym klientom. Dostosujemy produkcję zgodnie z warunkami i jesteśmy gotowi szybko reagować na wszelkie pozytywne lub negatywne zmiany w popycie klientów – powiedział Jim Umpleby, prezes i dyrektor generalny firmy Caterpillar.

Na wyniki finansowe Caterpillar za pozostałą część roku 2020 będzie miała wpływ utrzymująca się niepewność gospodarcza na świecie. W związku z tym Caterpillar wycofał swoją prognozę wyników i obecnie nie przedstawia perspektywy finansowej na 2020 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.