[ATB] Opinie użytkowników

Duży zasięg i wysoka stabilność podczas pracy na turbinach wiatrowych

Data publikacji:

Dzięki wciągarce linowej w koszu roboczym, materiał może być również pobierany do kosza roboczego na wysokości roboczej 90 m bez konieczności przerywania pracy platformy roboczej.

    Duży zasięg i wysoka stabilność podczas pracy na turbinach wiatrowych

Ruthmann Steiger T 900 HF został wprowadzony na rynek w 2018 roku i od tego czasu wykazał się wysoką wydajnością w tysiącach zastosowań. Niezależnie od tego, czy chodzi o odzyskiwanie części rusztowania ze spalonego kościoła Notre-Dame, czy też w trudnym terenie hiszpańskich farm wiatrowych, Ruthmann T 900 HF wyróżnia 36-metrowy zasięg, który może osiągnąć na wysokości 62 m. Ruthmann planuje światową premierę Ruthmann Steiger T 1000 HF o wysokości roboczej 100 m w 2024 roku.

Wróćmy jednak do Hiszpanii, a dokładnie do tamtejszej firmy Grupo Roxu, wśród klientów której znajdują się również operatorzy dużych farm wiatrowych. Coraz częściej koncentrują się oni na wykorzystaniu nowoczesnej technologii platform dostępowych, ponieważ może to znacznie skrócić czas konserwacji i przestojów turbin wiatrowych w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami rusztowaniowymi.

A model Ruthmann Steiger T 900 HF oferuje wiele zalet w porównaniu z konkurencją. Zbudowany na 5-osiowym podwoziu Scania, jest bardzo dobrze przygotowany do pracy w trudnym terenie hiszpańskich farm wiatrowych. Nawet bez napędu na 4 koła, sprawnie dociera do miejsc pracy dzięki zoptymalizowanemu rozkładowi masy. Podwozie Scania zapewnia stabilne zachowanie podczas jazdy i pokonywania zakrętów na drogach dojazdowych biegnących przez górzyste tereny.

Operator turbiny wiatrowej korzysta z w pełni zmiennego podparcia maszyny, które w połączeniu z układem dynamicznego zasięgu (DRS) zapewnia maksymalne możliwe osiągi przy ograniczonych możliwościach podparcia w terenie. Można je dodatkowo zwiększyć, np. ograniczając obciążenie kosza, oferując technikom serwisowym bardzo duży obszar roboczy, który można wykorzystać bez konieczności przemieszczania maszyny.

Funkcja DRS "prędkość wiatru" jest szczególnie popularna na farmach wiatrowych. Podczas gdy konkurencyjne maszyny muszą przerywać pracę przy silnym wietrze, użytkownicy DRS mogą kontynuować pracę w zrelaksowany sposób. DRS automatycznie dostosowuje maksymalną wysokość roboczą do aktualnej siły wiatru.

Dzięki dużemu zasięgowi wynoszącemu 43 m i technologii Highflex, możliwa jest praca na bardzo dużym obszarze bez konieczności przesuwania platformy roboczej, co jest czasochłonne. Technologia HighFlex zastosowana w modelu Ruthmann Steiger T 900 HF umożliwia kontrolę tylnej części łopatek wirnika i sprawdzenie ewentualnych uszkodzeń poprzez obrót klatki roboczej nawet o 440°. W przypadku wykrycia uszkodzenia łopatek wirnika można je natychmiast naprawić bez straty czasu. W koszu znajdują się gniazda 230 V i 400 V do podłączenia elektronarzędzi, np. szlifierek do usuwania uszkodzeń. Grupo Roxu wyposażyło również model T 900 HF w system podnoszenia dla wygodnego podnoszenia materiału.

Wysoka stabilność dzięki dwóm trybom pracy

Górny wysięgnik T 900 HF o długości ok. 33 m zapewnia platformie roboczej niezwykle wysoki stopień elastyczności i duży zasięg, zwłaszcza nad przegubem na wysokości ok. 60 m. Dwa tryby pracy, HeightPerformance i SkyPerformance, zapewniają maksymalną stabilność poprzez zablokowanie dolnego teleskopu. Zapewnia to niezwykle wysoką stabilność we wszystkich punktach ogromnego wykresu roboczego. W praktyce na farmie wiatrowej oznacza to, że łopaty wirnika można zbliżyć bardzo blisko bez ryzyka ich dotknięcia lub nawet uszkodzenia przez kosz roboczy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.