[ATB] Nowości

Dwutonowa minikoparka elektryczna Bobcat

Data publikacji:

Firma Bobcat wprowadziła nową, dwutonową minikoparkę i uzupełnia swoją ofertę maszyn z zasilaniem elektrycznym. E19e – elektryczna wersja popularnego modelu E19 z silnikiem wysokoprężnym – zapewnia zerową emisję, niski poziom hałasu oraz wydajność porównywalną do odpowiednika spalinowego. Nowa maszyna została zaprezentowana podczas specjalnego wydarzenia na stoisku producenta w dniu otwarcia targów Bauma 2022, które obecnie odbywają się w Monachium w Niemczech.

Scott Park, CEO Doosan Bobcat, skomentował: Wprowadzając model E19e firma Bobcat rozszerzyła swoją ofertę maszyn elektrycznych o zerowej emisji i niskim poziomie hałasu, które dorównują doskonałą wydajnością naszym modelom konwencjonalnym. Maszyna ta z powodzeniem pójdzie w ślady mniejszego modelu E10e, pierwszej na świecie elektrycznej minikoparki, którą zaprezentowaliśmy najpierw na Baumie 2016, a potem wprowadziliśmy jako produkt seryjny na Baumie 2019. Firma Bobcat, jako pionier w dziedzinie sprzętu zasilanego akumulatorowo, swoimi innowacjami pomogła nakierować całą branżę w stronę elektrycznego sprzętu budowlanego, kontynuował Scott Park. Nasz zespół jest dumny ze swego dotychczasowego wkładu w ten segment; będziemy kontynuować inwestycje w badania i rozwój, aby dalej przyspieszać ten ważny trend.

Czysta i cicha praca

Minikoparka Bobcat E19e ma taki sam profil, wymiary zewnętrzne i porównywalną wydajność co popularny model E19, którego sprzedaż na świecie przekroczyła 10 tys. sztuk. E19e cechuje taka sama stabilność, udźwig i siły odspajania co jej konwencjonalny odpowiednik, a jej krzywa stałego momentu obrotowego (cecha silników elektrycznych) zapewnia niezawodne i wydajne działanie. Szerokość zaledwie 98 cm sprawia, że nowy model elektryczny łatwo użytkować w nawet najbardziej ograniczonej przestrzeni, dzięki czemu jest idealny do takich zadań jak prace rozbiórkowe, jak również do prac zewnętrznych wymagających cichej, zeroemisyjnej pracy.

E19e, zaprojektowana z myślą o potrzebach operatora, z większą przestrzenią pomiędzy pulpitami, zapewnia poziom komfortu najlepszy w tej klasie. Pomysłowo rozmieszczone pedały i joysticki, sterowanie kciukiem układu AUX1 i obrotu wysięgnika – wszystkie elementy sterujące operator ma w zasięgu palców. Wprowadzenie składanych pedałów jazdy, brak na podłodze pedałów do obsługi AUX1 i obrotu wysięgnika sprawiają, że jest więcej miejsca na nogi. Poza zapewnieniem ergonomicznego i bardziej komfortowego środowiska pracy zeroemisyjna i cicha praca E19e również ułatwia komunikację i zwiększa wydajność.
 
E19e ma akumulator zapewniający pracę przez 3,5 godz., który wyposażony jest w superszybką ładowarkę. Oznacza to, że przy ładowaniu podczas przerw w pracy, maszynę można użytkować przez cały dzień w większości typowych zastosowań. E19e jest również niezwykle uniwersalna dzięki szerokiej gamie zgodnego osprzętu. Na przykład zacisk hydrauliczny Bobcat jest wyjątkowy na rynku w tej klasie sprzętu.

Trwałość i niezawodność

Dzięki trwającym wiele lat pracom badawczo-rozwojowym E19e jest naprawdę niezawodna. Sprawdzony i przetestowany w firmie Bobcat z użyciem sprawdzonych podzespołów z mniejszej E10e jej doskonały akumulator wykonany jest w technologii porównywalnej z akumulatorami wiodących producentów samochodów elektrycznych. E19e napędzana jest akumulatorem 17,3 kWh, który jest większy niż jednostka 11,5 kWh w E10e. Poziom hałasu wytwarzanego przez maszynę podczas pracy jest również bardzo niski – LpA (hałas przy operatorze) wynosi tylko 70 dBA, o 9 dBA w porównaniu z E19 zasilaną silnikiem wysokoprężnym.
 
Układ elektryczny i podzespoły w tym modelu zoptymalizowano pod względem prac prowadzonych w trudnych warunkach. Dzięki zastosowaniu wyłącznie niskich napięć (tak samo jak w E10e), ta dwutonowa minikoparka jest bezpieczna i łatwa w konserwacji. Firma Bobcat zapewnia na nią pełną gwarancję producenta, zapewniając spokój ducha właścicielom flot i użytkownikom końcowym.
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.