[ATB] Nowości

Dynapac oferuje technologie cyfrowe dla dużych układarek kołowych

Data publikacji:

Podążając za nowymi trendami i technologią cyfrową implementowaną w maszynach budowlanych i drogowych, firma Dynapac wdraża innowacyjne rozwiązania w swoich dużych układarkach kołowych serii SD.

Podczas układania nowej nawierzchni drogowej często pozostawia się w użyciu jeden pas jezdni, tak aby uniknąć całkowitego zamknięcia przejazdu. W tej sytuacji operatorzy układarki mogą być narażeni na niebezpieczeństwo ze strony nadjeżdżających pojazdów. Równiarka ciągniona z systemem MatTracker  niweluje te zagrożenia dla pracowników, gdyż oferuje automatyczną regulację szerokości pracy. MatTracker to system dociskania krawędzi, który automatycznie reguluje szerokość roboczą. Podąża za wyznaczoną krawędzią asfaltu, krawężnikiem lub krawędzią frezowania, a tym samym zapewnia idealne, spójne nakładanie materiału i wysoką jakość uzyskanej krawędzi lub złącza na całej długości. System ten używa kamery bliskiej podczerwieni (NIR), która monitoruje istniejącą krawędź, np. krawędź frezowania lub istniejącą warstwę asfaltu, tak aby zapewnić spójne nakładanie. MatTracker jest bardzo łatwy w instalacji i regulacji. Obsługa odbywa się za pomocą panelu sterowania zintegrowanego z bocznymi osłonami, a LED-owe wskaźniki pokazują poziom aktywności.

Wszystko pod kontrolą

Dynapac oferuje również system kontroli procesu układania nawierzchni pod nazwą MatManager, który ułatwia wykonawcom optymalizację, kontrolę i dokumentację procesu układania nawierzchni. System jest dedykowany głównie dla małych i średnich wykonawców, którzy dzięki niemu mogą zoptymalizować przebieg prac. Dane pozyskiwane podczas pracy maszyny są zbierane za pośrednictwem interfejsu, przetwarzane i wyświetlane na zewnętrznym monitorze z ekranem dotykowym. Zebrane informacje można wyeksportować do dalszej analizy i raportowania.
Seria układarek kołowych SD z powodzeniem stosuje też kontrolę trakcji AddTraxxion. System ten hydraulicznie optymalizuje przyczepność przednich kół, uwzględniając obciążenie kosza samowyładowczego. Napęd tylnych kół jest sterowany elektronicznie. Wersja AddTraxxion Plus jest przeznaczona do niezwiązanych budowli podziemnych i żwirowych o stromych pochyłościach. Sterowanie trakcją jest łatwe i odbywa się za pośrednictwem panelu Dynapac.

Sterowanie po nowemu

Układarki serii SD są także wyposażone w zaktualizowany system sterowania PaveManager 2.0, który jest bezpośrednio połączony poprzez system Can-Bus. Rozwiązanie to  gwarantuje szybką i niezawodną komunikację. Dostępny jest udoskonalony pilot Remote Control 2.0. Zarówno panel sterujący, jak i pilot oferują kolorowe wyświetlacze zawierające intuicyjne menu i funkcje, a zastosowane symbole i obrazki ułatwiają obsługę systemu. Dodatkowo funkcje szybkiego uruchamiania na desce rozdzielczej i pilocie zdalnego sterowania są wyróżnione na żółto. Nowe oprogramowanie pozwala na indywidualną konfigurację. Parametry pokazywane w widoku głównym można dostosować do potrzeb w danym momencie. Firma Dynapac ma w ofercie szeroką gamę urządzeń poziomujących, od skanowania referencyjnego do systemów poziomowania 3D, przez co daje swoim klientom pełen wybór systemów pomagających w uzyskaniu optymalnego poziomu jakości nawierzchni.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.