[ATB] Aktualności Zoomlion

Dzień otwarty BAC Polska z największym modelem podnośnika Zoomlion ZT58J

Data publikacji:
Dzień otwarty BAC Polska z największym modelem podnośnika Zoomlion ZT58J

Firma BAC powstała w Holandii w 1985 roku, od początku świadcząc usługi w zakresie wynajmu podestów ruchomych, dziś prężnie działa na rynkach światowych. Polski oddział BAC powstał w 2002 roku, centrala firmy znajduje się w Kostrzynie nad Odrą, kolejne oddziały zlokalizowano w Nowej Wsi Wrocławskiej (Wrocław), Piotrkowie Trybunalskim oraz Dąbrowie Górniczej. Obecnie zatrudnienie polskich oddziałów wynosi ok 40 osób.

 

To właśnie w Nowej Wsi Wrocławskiej w dniu 14 września, zorganizowany został „Dzień otwarty” w firmie BAC Polska. Impreza zgromadziła wielu gości, była przy tym doskonałą okazją  do zapoznania się z ofertą na podnośniki marki Zoomlion, której BAC Polska jest oficjalnym dilerem od 2020 roku. Główną gałęzią działalności BAC jest wynajem maszyn w zakresie długo i krótkoterminowym, od 2019 dodatkowo firma zajęła się sprzedażą.

Docelową grupą odbiorców BAC są firmy z branży budowlanej i  przemysłowej, firmy rentalowe oraz klienci indywidualni.
Owocna współpraca z firmą Zoomlion, siódmym producentem na świecie daje BAC duże możliwości. Serwis i kompleksowa obsługa stoją za sukcesem w Polsce i na świecie. Podesty ruchome dostępne są od ręki, do tego oferowany jest szeroki asortyment części zamiennych w sklepie internetowym, serwis na całą Polskę obsługuję 12 samochodów serwisowych i 8 zestawów transportowych. Klienci firmy mogą liczyć na leasing finansowy, fachowe doradztwo oraz pełną współpracę.

Dzień otwarty w Nowej Wsi Wrocławskiej

Po oficjalnym powitaniu zebranych gości oraz zaproszonych przedstawicieli firmy Zoomlion, nastąpiło krótkie wprowadzenie w historię BAC w Polsce, jak następował rozwój i gdzie firma znajduje się dzisiaj. Oferta BAC Polska obejmuje zaawansowane technologicznie podnośniki teleskopowe i nożycowe, są tutaj zarówno modele zasilane elektrycznie, jak i spalinowo, każdy klient ma więc możliwość dopasowania maszyny do specyfikacji planowanych zadań. Obecnie BAC posiada na wynajem ok 650 maszyn w Polsce. 

Zoomlion Heavy Industry Science and Technology jest znany z innowacyjności i jakości. Bogaty asortyment produktów obejmujący szeroki zakres maszyn budowlanych, parametry użytkowe oraz wysoka jakość wykonania, zapewniły tej marce rozpoznawalność i sukces rynkowy. W wielu międzynarodowych projektach na całym świecie, to właśnie maszyny Zoomlion odgrywają decydującą rolę.  

Zoomlion jest producentem globalnym, który sprzedaje swoje maszyny ponad 80 krajach na całym świecie. Główna ekspansja ma miejsce na rynku europejskim i amerykańskim. W 2019 roku rozpoczęto masową produkcję platform roboczych. Nie jest to więc długi staż, jednak wielkoskalowa produkcja i mocne wejście na rynek zapewniły w 2022 roku sprzedaż na poziomie 608 mln $. Za sukcesem rynkowym idą kolejne inwestycje, które mają na celu zwiększać jakość produktów i ich możliwości, ale także dalej podnosić moce produkcyjne.

W 2023 roku, w Chinach powstała kolejna wielka i nowoczesna fabryka firmy. Roczna zdolność produkcyjna Zoomlion szacowana jesti obecnie na ok 70 tys. Maszyn. Wysoka wydajność fabryki potwierdza fakt, że co 3 minuty z linii produkcyjnej zjeżdża nowy podnośnik nożycowy, a co 20 minut podnośnik teleskopowy. Firma zatrudnia aż 1800 pracowników.

Oferta produktowa Zoomlion

Na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o asortyment firmy Zoomlion są żurawie wieżowe, następnie podesty nożycowe, przegubowe, teleskopowe oraz cała  gama sprzętu budowlanego w postaci spycharek, koparek, maszyn do betonu, transportu itd. W kategorii podestów ruchomych gama oferowanych maszyn obejmuje modele o wysokości roboczej o 6,5 do 72 m. Dzięki wysokiej jakości produktów i zastosowaniu najnowszych technologii produkty firmy Zoomlion są znane i doceniane na całym świecie.

Podesty nożycowe jak i teleskopowe dostępne są w wersji z bezobsługowym bardzo wydajnym napędem AC ze stopniem ochrony IP 67 oraz z wydajnymi bateriami litowo-jonowymi Life PO4. Mogą pracować wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Jakość wykonania maszyn jest bardzo wysoka, konstrukcja oparta jest o podzespoły czołowych światowych producentów. Spawanie podestów wykonywane jest automatycznie przez roboty, malowanie proszkowe zapewnia wysoką trwałość powłoki. 

Spalinowe podesty teleskopowe odznaczają się mocnymi, czterocylindrowymi silnikami Kubota V2403, z filtrem DPF, spełniające europejską normę emisji spalin Stage V. Maszyny te są idealne do prac w terenie. Są również wersje elektryczne coraz częściej poszukiwane przez wykonawców. Posiadają one wydajną baterię litową LifePO4, na którą udzielana jest 5 letnia gwarancja, gdzie przeciętny okres eksploatacji ogniwa wynosi nawet 10 lat. 

Największy w ofercie

Model Zoomlion ZT58J to największy z obecnie oferowanych do sprzedaży przez firmę BAC Polska spalinowych podnośników teleskopowych z zasięgiem wynoszącym 58,80 m oraz wysięgiem bocznym 25,5 m. Jego masa została zredukowana o 10%, zwiększona została sztywność pionowa o 25% i o 20% została zwiększona odporność na skręcanie, co w efekcie przełożyło się na bardzo płynne i stabilne sterowanie.

Do niezaprzeczalnych zalet podnośnika można zaliczyć również podwójny udźwig platformy 300 kg bez ograniczeń i 454 kg z ograniczeniami, możliwość pokonywania wzniesień pod kątem do 24°, napęd na cztery koła czy skręt kół w 3 trybach  umożliwiający skuteczną pracę nawet w trudnym terenie,. Podnośnik posiada kosz z platformą dla 3 osób, znajduje zastosowanie w pracach na wysokości, zwłaszcza dla firm wynajmujących sprzęt.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.