[ATB] Budownictwo

Dziś podpisanie umowy na koncepcję A2 Siedlce – Biała Podlaska

Data publikacji:

Dziś, 26 lipca, warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na opracowanie elementów koncepcji programowej inwestycji dotyczącej budowy autostrady A2 na odcinku Siedlce – Cicibór. Wartość umowy to ponad 10 mln zł.

Przetarg sfinalizowany

Inwestycja dotyczy opracowania elementów koncepcji programowej dla budowy autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku od obwodnicy Siedlec do węzła Cicibór. Długość tego fragmentu to 63,5 km.
Do zamawiającego trafiło 7 ofert, które mieściły się w zakresie cenowym od 9,819 mln zł do 22,221 mln zł. Zadanie zostało zlecone firmie Multiconsult Polska, która złożyła drugą pod względem najtańszej ceny propozycję. Ostateczna wartość umowy to 10,416 mln zł.
W uroczystości podpisania umowy, która odbędzie się o godzinie 12:30 w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, będą brali udział m.in.: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister energii Krzysztof Tchórzewski, prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk oraz przedstawiciele GDDKiA i wykonawcy.

A2 w realizacji i przygotowaniu

Obecnie Autostrada A2 łączy zachodnią granicę Polski z Warszawą. Dalszy odcinek, Warszawa – Mińsk Mazowiecki jest w realizacji. Potem mamy istniejącą autostradową obwodnicę Mińska Mazowieckiego. Losy A2 od Mińska Mazowieckiego na wschód są na razie nie pewne. Nie ma jasnej deklaracji kiedy ma ruszyć ich realizacja. W styczniu br. GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą koncepcji programowej dla A2 od Mińska Mazowieckiego do Siedlec. Według informacji podanych przez wiceministra infrastruktury Kazimierza Smolińskiego – budowa odcinka Mińsk Mazowiecki – Siedlce została przewidziana na lata 2021-2023, a fragmentu Siedlce – Biała Podlaska na lata 2022-2024.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.