[ATB] Budownictwo

Dziś podpisanie umowy na S61 Ełk Południe – Wysokie

Data publikacji:

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S61. Mowa o fragmencie od węzła Ełk Południe do węzła Wysokie, który wybuduje konsorcjum, na którego czele stoi firma Trakcja PRKiI.

Przetarg na realizację tej inwestycji rozpoczął się w kwietniu 2016 roku. Następnie, w listopadzie 2017 roku olsztyński oddział GDDKiA opublikował zestawienie 6 ofert, które otrzymał. Mieściły się one w zakresie cenowym od 565,407 mln zł do 973,428 mln zł, przy budżecie zamawiającego równym 729,593 mln zł.
Pierwszym wyborem GDDKiA była firma Polaqua z propozycją o wartości 613,232 mln zł. Następnie ten wybór, po interwencji KIO, został podtrzymany przez inwestora. Firma odstąpiła jednak od podpisania umowy, a Generalna Dyrekcja wybrała kolejną, pod względem ceny ofertę, która należały do konsorcjum firm Trakcja PRKiI, Mostostal Warszawa i Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów, jej wartość to 685,948 mln zł.
Przedsięwzięcie dotyczy projektu i budowy odcinka trasy Via Baltica. Wykonawca będzie miał 29 miesięcy od dnia podpisania umowy na jego realizację. Długość fragmentu to 22,935 km. Według pierwotnych planów nowa droga ma być gotowa w IV kwartale 2020 roku.

Do podpisania kontraktu ma dojść 19 lipca br. o godzinie 14:00 na placu przed warmińsko-mazurskim oddziałem GDDKiA w Olsztynie przy ul. Kolonia 1. W wydarzeniu wezmą udział m.in.: wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz, wojewoda warmińsko–mazurski Artur Chojecki, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Gryga oraz samorządowcy i przedstawiciele wykonawców.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.