[ATB] Aktualności

Ecomix II - bezobsługowa eksploatacja betonomieszarek

Data publikacji:

Niemiecka firma ZF dostarcza systemy dla samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i technologii przemysłowej. Od ponad 40 lat jest liderem na rynku napędów mieszadeł, zapewniając sprawdzoną wydajność i niezawodność w przygotowaniu betonu.

Nowa przekładnia Ecomix II do betonomieszarek jest do 40% mniejsza i 25% lżejsza w porównaniu z poprzednim modelem. Daje to producentom pojazdów więcej możliwości podczas tworzenia projektów, a także upraszcza samą instalację podzespołów. ZF wprowadza na rynek drugą już generację napędu bębna do betonomieszarek serii Ecomix II, przeznaczoną dla betoniarek o pojemności do 16 m³ i z wyjściowym momentem obrotowym do 90 tys. Nm. Pomimo tego, że prezentowana przekładnia Ecomix II bazuje na osiągnięciach pierwszej generacji Ecomix, jest jednak od niej mniejsza, lżejsza, mocniejsza, bardziej elastyczna, cichsza, łatwiejsza w obsłudze i wydajniejsza.

Ze względu na bardzo wysoką wytrzymałość łożysk możliwe było znaczne zwiększenie dopuszczalnej nośności, co ma duże znaczenie podczas eksploatacji w terenie. Zastosowanie opatentowanych jednostek elastomerowych pozwoliło na zwiększenie bicia osiowego na dnie bębna i zwiększenie niewspółosiowości bębna. Nowa koncepcja układu łożysk sprawiła też, że kąt montażu do 20º nie jest już zależny od rozmiaru bębna i rodzaju jego wypełnienia. Ważne są również aspekty środowiskowe.

W tym względzie dokonano pewnych zmian. Odsprzężenie akustyczne i mechaniczne bębna i ramy pojazdu spowodowało znaczą redukcję generowanego podczas pracy hałasu i drgań, a w ten sposób podniesiono odczuwalny komfort jazdy. Łatwość serwisowania również uległa znaczącej poprawie, dzięki dostosowanemu i zoptymalizowanemu pod względem masy, wolnoobrotowemu silnikowi hydraulicznemu, poprawionej dostępności podzespołów, a także poprzez rozdzieleniu oleju do przekładni i hydrostatu. ZF Ecomix II oferuje teraz wyższą wydajność, przez co ogranicza się zużycie paliwa oraz skraca czas pracy operatora.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.