[ATB] Nowości

Ekologiczne elektryczne wózki widłowe Clark

Data publikacji:

Pod hasłem "Wózki widłowe Clark: zielone, zrównoważone i mocne", specjalista w dziedzinie wózków przemysłowych, czyli firma Clark zaprezentuje liczne innowacje w dziedzinie elektrycznych wózków widłowych z przeciwwagą i technologii magazynowej na targach LogiMAT w Stuttgarcie, które odbędą się w dniach 19-21 marca.

    Ekologiczne elektryczne wózki widłowe Clark

Najważniejsze atrakcje firmy Clark na tych targach obejmują 3 nowe serie elektrycznych wózków widłowych wyposażonych w technologię litowo-jonową, które mają zastąpić i uzupełnić istniejącą flotę elektrycznych wózków widłowych Clark. Nowe elektryczne wózki widłowe są przeznaczone do szerokiego zakresu zastosowań. Bezemisyjne elektryczne wózki widłowe mogą konkurować z wózkami napędzanymi silnikami spalinowymi pod względem wydajności. Nowa seria tych maszyn o napięciu 48 i 80 V zapewnia udźwig od 1,6 do 3,5 t. Dzięki licznym ergonomicznym ulepszeniom i nowoczesnym funkcjom bezpieczeństwa te wózki widłowe zapewniają wysoką wydajność przy niskim całkowitym koszcie posiadania.

Clark zaprezentuje również inne innowacje produktowe w sektorze technologii magazynowych, np. zmodernizowany wózek wysokiego składowania SRX16 z technologią litowo-jonową, elektryczne wózki paletowe niskiego podnoszenia LWio15 i PWio20, które zostały wprowadzone na rynek w 2023 r., oraz elektryczny wózek paletowy wysokiego podnoszenia SWX16.

Wózek paletowy niskiego podnoszenia LWio15 o udźwigu 1500 kg jest przeznaczony do lekkich zadań transportowych i do użytku na krótkich dystansach. Urządzenie jest wyposażone w trwały i wydajny akumulator litowo-jonowy, który sprawia, że LWio15 jest niezawodnym pomocnikiem w przemyśle, handlu i logistyce. Sprawdza się również w miejscach pracy o ograniczonej przestrzeni i wąskich korytarzach. Wózek paletowy jeździ i podnosi wyłącznie elektrycznie, dzięki czemu operator może obsługiwać urządzenie bez żadnego wysiłku.

W przypadku bardziej wymagających zastosowań w ruchu pieszym, do gry wchodzi wózek paletowy niskiego podnoszenia PWio20 o udźwigu 2000 kg. Ten zwrotny wózek sprawdza się szczególnie podczas transportu ciężkich ładunków w dystrybucji towarów, produkcji lub magazynowaniu. Wózek paletowy jest dostarczany z akumulatorem litowo-jonowym (24 V, 100 Ah) i zintegrowaną ładowarką. Kompaktowy i lekki wózek PWio20 jest idealny do użytku w ograniczonych obszarach roboczych, takich jak strefy magazynowe, sale sprzedaży lub do transportu na ciężarówkach. Boczne kółka podporowe zapewniają bardzo dobrą stabilność i zdolność pokonywania nierównych powierzchni lub ramp.

Na koniec spójrzmy jeszcze na wózek wysokiego podnoszenia Clark SWX16 o udźwigu 1600 kg, który jest wręcz stworzony do sytuacji, gdy towary muszą być przenoszone szybko i bezpiecznie w ograniczonych przestrzeniach za pomocą urządzenia obsługiwanego ręcznie. Dzięki maksymalnej wysokości podnoszenia 5,5 m, wózek może również sięgać do wyższych półek. Standardowy system Clark SpeedControl (CSC) zapewnia bezpieczną pracę, automatycznie dostosowując prędkość jazdy do pozycji sterownicy. Standardowe proporcjonalne sterowanie hydrauliczne zapewnia bezpieczne i precyzyjne składowanie i pobieranie ładunków. Model SWX16 jest dostępny z akumulatorem litowo-jonowym - 24 V, 205 Ah.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.