Ekotronic - Pogoda pod kontrolą

Data publikacji:

iMETOS 3.3 to profesjonalna stacja agrometeorologiczna zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu w rolnictwie, sadownictwie czy warzywnictwie. Z uwagi na szerokie możliwości konfiguracyjne jej spektrum zastosowania może być znacznie większe.

Stacje agrometeorologiczne to urządzenia, które zapewniają dostęp do precyzyjnych informacji pogodowych. W połączeniu ze specjalistycznym oprogramowaniem, korzystającym na przykład z matematycznych modeli chorobowych, stają się bardzo potężnym narzędziem do ochrony plantacji. Modele chorobowe korzystające z danych meteo pozwalają ustalić prawdopodobieństwo zagrożenia konkretną chorobą lub szkodnikiem. W zależności od rodzaju zagrożenia i modelu chorobowego użytkownik może dysponować takimi informacjami, jak potencjał choroby w konkretnym momencie, termin wystąpienia infekcji, stopień dojrzałości zarodników itp. Stacje meteorologiczne to urządzenia, które pomogą również ochronić plantację przed przymrozkami, będą pomocne przy planowaniu nawadniania czy określeniu najlepszych warunków rozwoju dla upraw. Możliwości, jakie dają, są naprawdę duże.

iMETOS 3.3

Jednym z takich urządzeń jest iMETOS 3.3 produkowany przez Pessl Instruments. Model ten to najnowsza, zmodernizowana odsłona stacji iMETOS, która pojawiła się na rynku kilka lat temu. iMETOS 3.3 oferowany jest w trzech wersjach: AG, CP oraz DD. Wariant z oznaczeniem AG został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którym zależy m.in. na pomiarze mikroklimatu na prowadzonych plantacjach, korzystaniu z modeli chorobowych czy wspomaganiu zarządzania nawadnianiem. Warto zaznaczyć, że sam model AG dostępny jest w różnych wersjach z różnymi czujnikami. Co więcej, w każdym przypadku można podłączyć szereg dodatkowych czujników.


Stacja iMETOS 3.3 CP okaże się wyjątkowo przydatna podczas irygacji, monitorowania procesu nawadniania czy w ochronie roślin. W przeciwieństwie do modelu AG, wyposażono ją w zewnętrzny interfejs umożliwiający podłączenie dodatkowych czujników wilgotności gleby. Standardowo ma również montowany czujnik temperatury gleby. Wariant DD ma podobne zastosowanie, a różni się tym, że jest fabrycznie przystosowany do instalacji sondy Drill & Drop Probe firmy Syntek, która umożliwia prowadzenie pomiarów temperatury gleby, zawartości wody oraz zasolenia na różnych głębokościach.
Wszystkie informacje zbierane przez stację agrometeorologiczną są automatycznie przesyłane do internetowej bazy danych utrzymywanej na serwerach producenta urządzenia. To użytkownik decyduje, jak często informacje są przesyłane, ale standardowo jest to 1 h. Tutaj należy zaznaczyć, że aby korzystać ze wszystkich funkcji urządzenia, konieczne jest posiadanie karty SIM umożliwiającej transmisję danych GPRS.
Dostęp do wspomnianej bazy danych możliwy jest za pomocą dedykowanej witryny, na której każdy z użytkowników ma swój login i hasło. Stacja iMETOS 3.3 zasilana jest z akumulatora gromadzącego energię z panelu solarnego. Dzięki temu zestaw pracuje 24 h na dobę bez względu na warunki atmosferyczne.

BK

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.