[ATB] Aktualności

Eksperci pracują ramię w ramię: żurawie mobilne Liebherr zajmują się modernizacją budynków.

Data publikacji:

Trzy mobilne żurawie budowlane Liebherr działają w ramach modernizacji budynków administracyjnych w Neckarsulm. Oprócz kilku stalowych elementów, MK 140 podniósł kilka klimatyzatorów na pięciopiętrowy budynek. W projekcie budowlanym uczestniczyły także MK 88 i MK 100.

Przestrzeń była bardzo ograniczona w całym projekcie, w związku z czym zapotrzebowanie na mobilne żurawie budowlane było bardzo duże:  Żurawie te są w stanie naprawdę zbliżyć się do budynku, łatwo je przenieść z jednego miejsca do drugiego i mają regulowaną wysokość kabiny operatora podnośnika, by upewnić się, że ładunek jest zawsze widoczny.

Otto Lindlar z zespołu pomocy technicznej z Wiesbauer GmbH und Co. KG zmierzył wszystko z dużym wyprzedzeniem. "Z lewej i prawej strony dźwigu było tylko około 15 cm i nie było zbyt wiele miejsca również pod względem wysokości. Pięcioosiowy żuraw  się zmieścił ", mówi. Kiedyś na miejscu bardzo przydał się MK 140, ponieważ potrzebuje bardzo mało miejsca na montaż.

Przy maksymalnym promieniu 65 metrów, MK 140 ma imponujący zasięg. Prace wymagały czasami 50-metrowego promienia. Jednakże, aby pokryć cały plac budowy, MK 140 musiał być kilkakrotnie przemieszczany w trakcie swojego działania. Ponieważ może zostać postawiony w ciągu kilku minut i po naciśnięciu przycisku, nie stanowiło to problemu dla dźwigu taksówkowego.

Urządzenia klimatyzacyjne oraz elementy dachu i ściany, takie jak metalowe płaty profilowe, zostały zainstalowane podczas modernizacji budynku administracyjnego. W tym ostatnim przypadku MK 88 i MK 100 bywały czasem wystarczające - w zależności od tego, gdzie na dach trzeba było podnieść materiał. Trzy mobilne żurawie budowlane zostały rozmieszczone około 20 razy podczas trzymiesięcznego okresu modernizacji.

Szczególnie instalacja urządzeń klimatyzacyjnych wymagała fachowej obsługi. Dzięki precyzyjnemu pozycjonowaniu Micromove i sterowaniu radiowemu jednostki klimatyzacyjne o wadze do dwóch ton można było umieścić z milimetrową precyzją. Dlatego mobilne żurawie budowlane zapewniły prostą instalację urządzeń.

Źródło:Liebherr

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.