[ATB] Nowości

Elektrohydrauliczne sterowanie dżojstikiem w równiarkach Case Construction Equipment

Data publikacji:

Firma Case Construction Equipment wprowadza nowe dźwignie dżojstika dla równiarek silnikowych 836C i 856C. Oprócz ulepszonego sterowania lemieszami, nowe sterowanie dżojstikiem oferuje dalsze optymalizacje w zakresie kierowania, oprócz znanych, doskonałych cech tych równiarek.

    Elektrohydrauliczne sterowanie dżojstikiem w równiarkach Case Construction Equipment

Dżojstiki elektrohydrauliczne są zintegrowane z wielostopniowo regulowanymi podłokietnikami po obu stronach fotela operatora. Każdy z nich posiada wiele przełączników rolkowych i przycisków do sterowania hydrauliką roboczą i funkcjami układu kierowniczego. Przeprojektowana konsola boczna zawiera teraz dodatkowe przełączniki umożliwiające dostosowanie systemu do potrzeb operatora.

Nowy układ kierowniczy pozwala operatorowi sterować maszyną za pomocą dżojstika umieszczonego po lewej stronie. Wszystkie polecenia dotyczące kierowania, w tym skręcanie przednich kół, regulacja przegubu ramy i ustawienie pochylenia kół, mogą być wykonywane za jego pomocą. Funkcja RTC - również nowa, umożliwia powrót wszystkich poleceń dotyczących kierowania do pozycji wyśrodkowanej poprzez naciśnięcie specjalnego przycisku. Dzięki temu operator może sterować maszyną bez odrywania rąk od dźwigni dżojstika, co zmniejsza obciążenie i zwiększa wydajność pracy.

Aktywacja trybu Comfort Steering zmniejsza liczbę obrotów kierownicy wymaganych do całkowitego obrócenia maszyny. Zapewnia to precyzyjną kontrolę nad wykonywanymi manewrami i ułatwia wykonanie pełnego skrętu w lewo, który wymaga wtedy tylko niewielkiego obrotu kierownicą. Tryb Combined Steering łączy różne polecenia w jedną funkcję kierowania. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie ciasnych zakrętów bez konieczności szczegółowego zajmowania się tym, które polecenie należy zastosować.

Dodatkowo, gdy włączony jest tryb TwinLift (podwójne podnoszenie), kierowcy mają możliwość poruszania obydwoma siłownikami podnoszenia za pomocą tylko prawego dżojstika. TwinLift ułatwia operatorowi korygowanie pozycji lemieszy bez konieczności używania obu dżojstików. Funkcja ta pomaga również podczas wyrównywania szerszych nierówności terenu, ponieważ lemiesze można łatwo podnieść za pomocą jednego dżojstika, a maszynę przestawić do następnego kroku.

Podwójna moc

Równiarki Case CE z serii C są wyposażone w najnowsze, 6-cylindrowe silniki wysokoprężne FPT o pojemności 6,7 l. Wykorzystują one technologię Hi-eSCR2 i są wyposażone w bezobsługowy katalizator utleniania oleju napędowego (DOC) oraz układ oczyszczania spalin z selektywną redukcją katalityczną (SCRoF), dzięki czemu spełniają normy emisji spalin Stage V. Dzięki temu połączonemu systemowi komora silnika może być bardziej kompaktowa, a temperatura spalin podczas normalnej pracy jest średnio o 200°C niższa niż w przypadku konwencjonalnych filtrów cząstek stałych.

Silniki zostały zaprojektowane specjalnie do zastosowania w równiarkach, gdzie wymagana jest szybka reakcja momentu obrotowego w celu utrzymania ciągłej wysokiej wydajności. System podwójnej mocy zapewnia zwiększoną moc silnika na 4. do 6. biegu. W modelach 836C i 836C AWD silnik wytwarza 102 kW (138 KM) na 1. do 3. biegu i zmienia się do 115 kW (156 KM) na 4. do 6. biegu. W większych modelach 856C i 856C AWD silnik wytwarza 129 kW (173 KM) na 1. do 3. biegu i przechodzi do 142 kW (190 KM) na 4. do 6. biegu.

Moc jest przekazywana przez przekładnię Ergopower powershift z 6 biegami do przodu i 3 do tyłu. Automatyczna przekładnia optymalizuje wydajność maszyny, dzięki czemu operator może skoncentrować się na pracy lemieszy. Bezstopniowy konwerter momentu obrotowego i w pełni automatyczna blokada mechanizmu różnicowego zapewniają maksymalną trakcję w każdych warunkach pracy.

Modele z napędem na 4 koła posiadają również tryb pełzania, który pozwala operatorowi regulować prędkość jazdy do przodu niemal niezależnie od prędkości obrotowej silnika. Dzięki temu równiarka nadaje się również do prac zagęszczających. Może to zmniejszyć całkowitą liczbę maszyn wymaganych na placu budowy. Oznacza to większą wydajność i niższe koszty dla klienta. Modele 4WD i 6WD są opcjonalnie dostępne z 24-calowymi oponami.

Komfort pracy operatora

Maszyna posiada zamontowaną z tyłu niską kabinę z ogrzewanym i amortyzowanym fotelem operatora. Jednocześnie maszyna ma niską masę całkowitą, co pozwala uniknąć problemów z transportem. Duże okna z przyciemnianego szkła zapewniają doskonałą widoczność dookoła maszyny, a operator widzi wszystkie elementy robocze w całości z fotela. Kamera cofania zwiększa bezpieczeństwo podczas cofania, więc operator nie musi ciągle się odwracać podczas pracy.

Produktywność i efektywność pracy zwiększają zaś rozwiązania producenta, takie jak np. kompleksowe narzędzie do zarządzania flotą Case SiteWatchTM, które umożliwia geolokalizację, zwiększone bezpieczeństwo floty dzięki geofencingowi i alarmom o nieuprawnionym użyciu oraz elastyczne raportowanie kluczowych danych dotyczących maszyn. Obejmuje to kluczowe wskaźniki wydajności (KPI), takie jak zużycie paliwa, stopień wykorzystania, czas pracy maszyny i czas bezczynności, które można wykorzystać do monitorowania i optymalizacji wydajności i rentowności. Dostęp do danych można łatwo uzyskać za pośrednictwem portalu internetowego.

Jest jeszcze również Case SiteConnect, wzbogacający dane telemetryczne, które zespół Case Uptime Centre wykorzystuje do dostarczania dilerom powiadomień opartych na wydajności maszyny. Szybkie działania naprawcze w celu zminimalizowania przestojów są możliwe, ponieważ mogą oni uzyskać zdalny dostęp do danych maszyny, co pozwala im na szybsze podjęcie działań naprawczych. Dzięki temu dilerzy mogą proaktywnie zarządzać maszynami swoich klientów i zwiększać czas pracy. Zarówno SiteWatch, jak i SiteConnect są dostępne jako opcje w zmienionych modelach.

Z kolei Case Care, Case Protest I Case Fluid Analysis oferują klientom bezpieczeństwo inwestycji. Case Care to program standardowej, planowej konserwacji z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych i środków smarnych. Program wspierany jest przez logistykę i wiedzę techniczną rozległej sieci dilerskiej. Case Protect to program rozszerzonej gwarancji, a Case Fluid Analysis ma na celu zapobieganie poważnym awariom poprzez optymalizację niezawodności i wydłużenie żywotności maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.