[ATB] Nowości

Elektryczne koparki Hitachi rozwiązaniem z przyszłością 

Data publikacji:

Coraz większe wymagania związane z ochroną środowiska oraz rosnące zapotrzebowanie na wydajność, generują w Europie popyt na sprzęt budowlany zasilany elektrycznie. W gęsto zaludnionych miastach, przy ograniczonej przestrzeni roboczej, urządzenia elektryczne o kompaktowych rozmiarach zyskują znaczną przewagę. Podobnie wygląda sprawa przetargów, gdzie maszyny pro ekologiczne wygrywają z tymi zasilanymi tradycyjnie silnikami wysokoprężnymi, nawet tymi spełniającymi coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin.

Zobacz także: Nowa ZX55U-6 od Hitachi

  Producenci sprzętu budowlanego, zgodnie z zapotrzebowaniem rynkowym, wprowadzają więc coraz więcej maszyn napędzanych elektrycznie. Maszyny bezemisyjne mają jednak niekiedy problemy związane z wysokim kosztem akumulatorów, długim czasem ładowania oraz krótkim okresem pracy. Nie wystarczy niestety wyposażyć koparkę w większy akumulator bo wówczas, najczęściej traci ona swoje ważne walory czyli kompaktowe wymiary.

  Perspektywiczna współpraca

  Hitachi Construction Machinery we współpracy z KTEG Kiesel Technologie Entwicklung GmbH - spółką należącą do europejskiego dystrybutora Hitachi, opracowały nową bezemisyjną dwutonową koparkę Hitachi ZE19 i ośmiotonową ZE85. Oba modele koncepcyjne zostały po raz pierwszy zaprezentowane na targach Bauma 2019 w Monachium. Nowe koparki Hitachi zostały wyposażone w wysokiej jakości systemy akumulatorów, które gwarantują długą żywotność i szybkie ładowanie. Już po jednogodzinnym ładowaniu, mogą pracować ponad 4 h, są jednocześnie ciche, łatwe w obsłudze i przede wszystkim nowe koparki nie generują spalin.

  Współpraca pomiędzy Hitachi, a KTEG w przyszłości ma zaowocować wprowadzeniem na rynek pełnej gamy koparek zasilanych elektrycznie, już teraz firmy zapowiedziały wprowadzenie nowej minikoparki o masie 5 t, której prototyp zostanie wykorzystany do prowadzenia dalszych badań rynkowych.
  Jednocześnie firma Hitachi kontynuuje swoje prace nad coraz większą redukcją zużycia paliwa w oferowanych, kompaktowych maszynach budowlanych, dążąc do wdrażania technologii jak najmniej obciążających naturalne środowisko.

  Burkhard Janssen, dyrektor generalny ds. zarządzania produktami i inżynierii w Hitachi Construction Machinery (Europe) zapowiedział, że: – zelektryfikowane maszyny budowlane nie są rozwiązaniem, ale częścią rozwiązania prowadzącego do zrównoważonej przyszłości.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atb

  zobacz więcej

  CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.