Elektryczne podnośniki nożycowe JCB

Data publikacji:
Elektryczne podnośniki nożycowe JCB

Ze względu na charakterystykę prac wykonywanych na wysokościach, podnośniki nożycowe powinny odznaczać się solidną konstrukcją oraz zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa. Firma JCB jest potentatem na rynku sprzętu budowlanego, ma bogate doświadczenie i oferuje taki właśnie sprzęt. Asortyment podnośników nożycowych JCB Access z pewnością sprosta wymaganiom stawianym przez wykonawców projektów, jak i firmy wypożyczające sprzęt. Każdy z modeli posiada atest według EN280 na zgodność CE, co oznacza że spełnia wysokie standardy odnośnie jakości.

Oferta produktowa firmy JCB w kategorii elektrycznych podnośników nożycowych zawiera 9 modeli o zróżnicowanych parametrach roboczych. Znajduje się w niej zarówno model  podstawowy S1530E o udźwigu 280 kg i maksymalnej wysokości platformy 4,6 m, który przeznaczony jest do prac w magazynach czy małych fabrykach, jak również duży podnośnik S4550E o udźwigu 227 kg i maksymalnej wysokości platformy aż 13,8 m, przewidziany dla firm remontowo - budowlanych.

Jak widać firma JCB wpasowuje się w potrzeby klienta i dostarcza rozwiązania odpowiednie dla różnych warunków pracy. Niemniej każda maszyna wyposażona jest w nowoczesny system zasilania oraz intuicyjny panel sterowania, a czynności serwisowe i konserwacja zostały tutaj maksymalnie uproszczone.

Wytrzymała konstrukcja

Siedemdziesięcioletnie doświadczenie w budowie maszyn procentuje. W logistyce czy też na budowie maszyna musi być wytrzymała i mieć długi okres żywotności. Firma JCB zastosowała odpowiednie rozwiązania, aby uzyskać takie właściwości swoich produktów. Chodzi tutaj o pełną konstrukcję przegubu nożycowego, elementy spawane i płyty osłonowe silnika, a także wkładki oporowe baterii i tacy hydrauliki.

Ze względów bezpieczeństwa i łatwości obsługi zastosowano uchwyt bramki zamiast przycisku, rolkowe wysuwanie podłogi, jak również kołyskowe rozwiązanie sterownika na lewą lub prawą rękę i pedał nożny typu samochodowego do wysuwu pomostu. Dostęp serwisowy do newralgicznych podzespołów, tj. baterii, filtrów i hydrauliki, możliwy jest z poziomu podłoża. Koszty i czas konserwacji zostały ograniczone do minimum. Dodatkowo dzięki narzędziu JCB LiveLink możliwy jest zdalny nadzór nad posiadaną flotą maszyn.

Wydajne zasilanie plus intuicyjny system sterowania

Elektryczne podnośniki nożycowe pozwalają na efektywną pracę w każdych warunkach, także wewnątrz budynków, hal, magazynów oraz we wrażliwych obszarach miejskich. Zerowa emisja spalin oraz niski poziom generowanego hałasu zapewniają im przewagę nad maszynami spalinowymi. Podnośniki nożycowe JCB zasilane są bateriami litowymi, co daje dodatkowe korzyści, porównując je do akumulatorów ołowiowych. Baterie w maszynach JCB są bezobsługowe i mają wbudowany system monitorujący, który na bieżąco kontroluje stan ładowania i zapewnia dłuższy okres eksploatacji.

Sterowanie pracą podnośnika odbywa się za pomocą dedykowanego panelu obsługiwanego z kosza operatora lub poza jego obrębem. Kosz podnośników JCB pomieści 2 pracowników oraz niezbędny zestaw narzędzi. W zależności od modelu maksymalny jego udźwig wynosi od 227 do nawet 550 kg w modelu S2046E, a czas podnoszenia to od 30 do 90 s. Prędkość poruszania się podnośnika wynosi 3,2 km/h, przy czym jest w stanie pokonać wzniesienia o nachyleniu do 25°. W czasie pracy maszyny zainstalowane systemy wizualne ostrzegają postronne osoby, aby nie doszło do ewentualnego wypadku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.