[ATB] Nowości

Elektryczne walce Dynapac CC900e i CC1000e

Data publikacji:

Dynapac, wiodący dostawca zaawansowanych technologicznie rozwiązań do zagęszczania podłoża, podejmuje wyzwania środowiskowe i wspiera wykonawców projektów budowlanych w osiągnięciu założeń zrównoważonego rozwoju. W tym celu wprowadza do swojego asortymentu produktowego nowe, elektryczne walce CC900e i CC1000e, których terenowe testy walidacyjne przeprowadzone w Szwecji, Norwegii, Holandii i Wielkiej Brytanii wykazały ogromny potencjał.

    Elektryczne walce Dynapac CC900e i CC1000e

Elektryczne walce CC900e i CC1000e firmy Dynapac oferują to, czego potrzebują klienci w tym sektorze branży budowlanej: kompaktowe wymiary połączone ze zoptymalizowanymi parametrami roboczymi i zerową emisją spalin. Nowe modele walców odpowiadają swoją mocą i możliwościami maszynom z napędem wysokoprężnym, na których zostały konstrukcyjnie oparte.

Zapewniają więc takie samo statyczne obciążenie liniowe, amplitudę, zdolność pokonywania wzniesień i prędkość jazdy, jednak mają dodatkowe zalety wynikające z proekologicznego źródła zasilania, takie jak uproszczona konserwacja i serwis, a także niższe koszty użytkowania.

Pojemny akumulator

Zastosowana w walcach bateria pozwala na wydajną pracę bez przestojów. Typowy walec 1,6-tonowy zagęszcza około 70-80 t asfaltu dziennie, przy grubości warstwy 40-50 mm, co daje powierzchniowo około 700 m2. Bazując na takiej wydajności roboczej, bateria nowych walców bez problemów wystarcza na cały dzień, tak że w 90% przypadków po zakończeniu pracy pozostało około 20-30% poziomu naładowania.

Przechodząc do kwestii ładowania, szybka 3-fazowa ładowarka z napięciem 400 V pozwala uzyskać 80% poziomu ładowania w czasie 1,3 h. W przypadku zastosowania 1-fazowej ładowarki z napięciem sieciowym 230 V czas ładowania do 80% wzrasta do 6 h. Co ważne, firma Dynapac jest także w stanie dostarczyć adaptery umożliwiające korzystanie również ze standardowych stacji ładowania samochodów.

Mniej części - więcej zalet

Silniki elektryczne wygrywają już z wersjami wysokoprężnymi na wielu obszarach. Koszty użytkowania maszyn elektrycznych są przecież zdecydowanie niższe. Powodów jest kilka: prostsza konstrukcja, mniej ruchomych części to łatwiejsza i mniej kosztowna konserwacja. Nie ma  potrzeby wymiany oleju silnikowego i filtrów czy uzupełniania płynów chłodzących. Ponadto, standardowe walce z silnikiem wysokoprężnym podczas pracy często pozostają na biegu jałowym, przez co marnuje się dużo energii i niepotrzebnie zużywa paliwo.

Wersje elektryczne nie pracują na biegu jałowym, więc w takiej sytuacji zużycie energii jest zerowe. Do tego istotny jest również aspekt środowiskowy. Walce tej wielkości i klasy zwykle pracują na terenach miejskich, gdzie istnieje potrzeba minimalizacji emisji spalin oraz generowanego hałasu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.