[ATB] Opinie użytkowników Elkon

Elkon/BDS Maciej Gajowy. Bez zbędnych kilometrów

Data publikacji:
Elkon/BDS Maciej Gajowy. Bez zbędnych kilometrów

Węzeł Mix Master 30 firmy ELKON to mała, mobilna betoniarnia wprost stworzona do realizacji różnego rodzaju projektów o mniejszym zapotrzebowaniu na beton, a także przydatna wszędzie tam, gdzie dowóz betonu jest nieopłacalny. Potwierdza to opinia firmy BDS Maciej Gajowy z Pakosławie w Wielkopolsce, specjalizująca się w remontach dróg, układaniu kostki brukowej i innych pracach ziemnych.

Kompaktowa betoniarnia Mix Master-30 wyróżnia się wyjątkową mobilnością i krótkim czasem przygotowania do pracy. Niewątpliwymi atutami tego węzła betoniarskiego jest sprawny montaż - zrealizowany przez firmę ELKON - bez konieczności użycia dźwigu oraz szybkie przygotowanie do pracy - produkcję betonu można rozpocząć już nawet po godzinie od momentu przyjazdu na plac budowy. Węzeł zajmuje niewielką powierzchnię i może być postawiony w dowolnym miejscu - nie ma potrzeby wylewania fundamentu, wystarczy utwardzone podłoże lub prefabrykowane płyty drogowe. Dzięki szybkiej instalacji i minimalnych wymaganiach posadowienia, możliwa jest produkcja betonu czy mieszanki stabilizacyjnej w dowolnym miejscu, z całkiem sporą jak na wielkość urządzenia deklarowaną przez producenta wydajnością sięgającą 25-30 m³/h.

– Wynajęliśmy działkę, a potrzebna była tylko dobra podbudowa pod silos, dostęp do wody, prądu - korzystamy z agregatu prądotwórczego. Węzeł posadowiony został w podwrocławskich Dobroszycach gdzie realizowana jest budowa 4,5 km sieci kanalizacyjnej i 18 tys. m² kostki brukowej. Jest to efektywne rozwiązanie - użytkowany przez nas węzeł ELKON ma wydajność do 200 kubików w ciągu dnia pracy, który w naszym przypadku wynosi po 8-9 godzin. Oczywiście w tym wypadku wiele zależy od ciągłości pracy, czyli od tego, jak często podjeżdżają samochody. Mieszanie nie zajmuje dużo czasu - Mix Master 30 miesza w ciągu godziny 25 m³ betonu - mieszalnik ma pojemność 500 l

– uważa Miłosz Małecki, z firmy BDS Maciej Gajowy, odpowiedzialny za eksploatację obiektu.

Podkreślić przy tym trzeba, iż urządzenie jest przystosowane do współpracy z mobilnymi lub stacjonarnymi pompami betonu. A dzięki zastosowaniu taśmy rozładunkowej, możliwy jest również wyładunek betonu bezpośrednio do betonomieszarki samochodowej lub na wywrotkę.

Produkcja bez pozwoleń

Istotne jest również to, że Mix Master 30 nie jest trwale związany z gruntem. – Mobilna betoniarnia Mix Master-30 pracuje dla nas od dwóch miesięcy. To pierwszy węzeł betoniarski w naszej firmie. Zdecydowaliśmy się na urządzenie mobilne, które pozwala produkować beton bez konieczności uzyskiwania zezwoleń – zauważa Miłosz Małecki. Wszystkie elementy węzła są zainstalowane na jednoosiowej przyczepie z kołami bliźniaczymi, ułatwiającej transport lokalny. Co ważne, urządzenie wyposażone jest w precyzyjny system ważący odmierzający poszczególne składniki, co przy zautomatyzowaniu procesu produkcji sprawia, iż każda partia wytworzonego betonu ma jednakowo wysoką jakość i spełnia wszystkie międzynarodowe standardy.

– Obsługa maszyny nie nastręcza żadnych problemów. Pierwszego przeszkolenia udzielili nam pracownicy firmy ELKON. Wbijamy w laptopa wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie receptury, nazwę firmy, nazwę budowy, pojazd, klienta, kierowcę i ilość betonu. Te dane wysyłamy do komputera i drukarki, która od razu drukuje WZ-kę

– wyjaśnia użytkownik

– Jeżeli występuje jakikolwiek problem, dostaję na laptopa komunikat z informacją. Można oczywiście wtedy przejść na tryb ręczny i w taki właśnie sposób dalej produkować beton. Nie ma żadnych problemów z tą maszyną. Ale oczywiście trzeba o nią dbać, co oznacza, że trzeba pamiętać o myciu i smarowaniu tej maszyny. Jedyną ponadstandardową czynnością było wykonanie po miesiącu użytkowania kalibracji wagi - wykonuje się to raz do roku – dodaje Miłosz Małecki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.