[ATB] Technika

Elkon - Beton zawsze pod ręką

Data publikacji:

Przybywa w Polsce wykonawców wybierających węzły betoniarskie tureckiej firmy Elkon. Ostatnio dołączyło do nich przedsiębiorstwo Ogrobet z Wilczogóry w Wielkopolsce, specjalizujące się w produkcji ogrodzeń i innych elementów z betonu oraz realizujące prace związane z układaniem nawierzchni brukowanych, które zdecydowało się na zakup kompaktowej betoniarni Mix Master-30, wyróżniającej się wyjątkową mobilnością i krótkim czasem przygotowania do pracy.

Założona w roku 1975 i należąca do największych europejskich producentów węzłów betoniarskich firma Elkon z Istambułu sprzedała już 3000 węzłów betoniarskich różnych typów w ponad 115 krajach, w tym najwięcej, bo aż 1000, w Rosji, gdzie jest niekwestionowanym liderem. Kompaktowy węzeł Mix Master-30 to najmniejsza mobilna betoniarnia idealnie nadająca się do realizacji różnego rodzaju projektów o mniejszym zapotrzebowaniu na beton, a także przydatna wszędzie tam, gdzie dowóz betonu jest nieopłacalny. Dzięki szybkiej instalacji i minimalnych wymaganiach posadowienia, możliwa jest produkcja betonu czy mieszanki stabilizacyjnej w dowolnym miejscu, z całkiem sporą jak na wielkość urządzenia wydajnością sięgającą 30 m³/godzinę.

Gotowy w godzinę

Wielką zaletą ultramobilnego węzła betoniarskiego Mix Master-30 jest wyjątkowo łatwy montaż, bez konieczności użycia dźwigu i szybkie przygotowanie do pracy - produkcję betonu można rozpocząć już nawet po godzinie od momentu przyjazdu na plac budowy. Węzeł zajmuje niewielką powierzchnię i może być postawiony w dowolnym miejscu - nie ma potrzeby wylewania fundamentu, wystarczy utwardzone podłoże lub prefabrykowane płyty drogowe. Ponieważ nie jest trwale związany z gruntem, pozwala produkować beton bez konieczności uzyskiwania zezwoleń. Dzięki precyzyjnemu systemowi wagowemu (z możliwością legalizacji pierwotnej) odmierzającemu poszczególne składniki oraz zautomatyzowaniu procesu produkcji, każda partia wytworzonego betonu ma jednakowo wysoką jakość i spełnia wszystkie międzynarodowe standardy. Istnieje też możliwość zakupu laptopa z oprogramowaniem do produkcji betonu zgodnie z nową normą PN-EN 206+A1:2016-12.

Węzeł na przyczepie

Zależnie od zamówienia, Mix Master-30 może być wyposażony w mieszalnik talerzowy lub planetarny o pojemności 750/500 l, z wbudowanym systemem ważącym kruszywo, które dostarczane jest do mieszalnika przenośnikami taśmowymi. Wyposażenie uzupełniają poza tym dwa lub cztery zbiorniki na kruszywo, każdy o pojemności 5 m³, zasobniki z systemem ważącym na cement (ładowność 300 kg), wodę (200 kg) i dodatki chemiczne (standardowo jeden o pojemności 25 l), a także pompa do pobierania wody, kompresor oraz panel sterowania. Węzeł w standardowej konfiguracji dostępny jest praktycznie „od ręki”.
Urządzenie jest przystosowane do współpracy z mobilnymi lub stacjonarnymi pompami betonu. Dzięki zastosowaniu opcjonalnej taśmy rozładunkowej możliwy jest również wyładunek betonu bezpośrednio do betonomieszarki samochodowej lub na wywrotkę. Jeśli chodzi o sposób dostarczania cementu, dostępne są systemy rozładunku z worków lub z silosu.
Wszystkie elementy węzła są zainstalowane na jednoosiowej przyczepie z kołami bliźniaczymi, ułatwiającej transport lokalny, która opcjonalnie może być wyposażona w oświetlenie i hamulce, umożliwiające transport drogowy. Mix Master-30, łącznie z systemem załadunku cementu z worków, mieści się także w standardowym otwartym kontenerze 40-stopowym, co obniża koszty i ułatwia dostawę czy transport na dalsze odległości

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.