[ATB] Aktualności Engcon

Engcon - Nowa fabryka Engcon

Data publikacji:

Szwedzki producent głowic skosująco-obrotowych do koparek uruchomił produkcję swoich narzędzi w nowej fabryce. Kolejna placówka powstała niedaleko głównej siedziby firmy w miejscowości Strömsund.

Engcon to szwedzka firma, która powstała w 1990 roku. Od samego początku główną osią działalności firmy była produkcja głowic skosująco-obrotowych do koparek. Początki działalności nie były łatwe. Jak mówi założyciel firmy i zarazem konstruktor charakterystycznych modułów obrotowych Stig Engström “pracując nad projektem głowicy przez dwa lata nie miałem przychodu, do tego stopnia, że musiałem znaleźć pracę”. Jednak poświęcenie się opłaciło, bo firma systematycznie zaczęła się rozwijać. Pojawili się klienci zainteresowani głowicą umożliwiającą obracanie narzędzia wokół osi i wychylanie na boki. W 1993 roku Sitg zatrudniał kilka osób. W 2008 roku liczba pracowników Engcon przekraczała 100. Rozwój szwedzkiej marki trwa w najlepsze, czego przykładem jest otwarcie nowej fabryki.
Do tej pory produkcja urządzeń z oferty Engcon prowadzona była w dwóch zakładach. Główna produkcja głowic skosująco-obrotowych zlokalizowana jest w Strömsund. Drugą fabrykę otwarto w 2004 roku w Polsce, gdzie produkowane są mniejsze narzędzia oraz komponenty. Nowa fabryka powstała niedaleko siedziby głównej firmy w Strömsund.
Najważniejszym powodem uruchomienia produkcji w nowej placówce jest wciąż rosnące zainteresowanie ofertą Engcon. Aby sprostać rosnącej liczbie zamówień oraz skrócić czas dostawy konieczne było otwarcie nowego zakładu. “W ostatnich latach cieszyliśmy się fantastyczną sprzedażą, dlatego odpowiednio rozszerzamy produkcję i nasze możliwości dystrybucyjne” – komentuje Stig Engström.
“Nowa fabryka oznacza, że ​​możemy zrobić krok do przodu, zanim klienci będą nawet składać zamówienia. Będziemy w stanie zaoferować jeszcze krótsze czasy dostaw, zwłaszcza w przypadku większych ilości naszych standardowych produktów.” – wyjaśnia Anders Jonsson, szef montażu w fabrykach Engcon.
Według prognoz Engströma obecna, pozytywna sytuacja finansowa firmy szybko się nie zmieni: “Nasza stopa wzrostu mówi sama za siebie – wzrost powierzchni produkcyjnej i personelu nie zatrzyma się w tym miejscu.”

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.