[ATB] Technika

Eschlböck - Biber 84 na targach Eko-Las

Data publikacji:

Specjalizująca się w produkcji sprzętu do rozdrabniania drewna austriacka firma Eschlböck znana jest przede wszystkim ze szczególnie wytrzymałych i trwałych rębaków dedykowanych dla przedsiębiorców zajmujących się rozdrabnianiem biomasy, ale także własnej linii produktów dla leśnictwa i rolnictwa oraz profesjonalnego ogrodnictwa i przedsiębiorstw komunalnych. Eschlböck fragment swojej bogatej gamy maszyn pokazał w dniach 7-9 września podczas targów maszyn leśnych Eko-Las w Mostkach koło Świebodzina.

Wystawca rodem z Austrii pokazał zatem w praktycznym zastosowaniu duży rębak Biber 84 nabudowany na samochodzie ciężarowym o nazwie Victor. Jest to obecnie jeden z najsilniejszych mobilnych rębaków na rynku, a to za sprawą 750 KM mocy i nowego układu przenoszenia napędu opracowanego przez Eschlböck - Biber Powertruck Vican. Nowy bęben T5 umożliwia cięcie nawet grubszych zrębków drzewnych. Podobnie jak w przypadku sprawdzonego wielofunkcyjnego bębna Eschlböck, jest on przykręcany śrubami, dzięki czemu jest bardzo trwały i łatwy w konserwacji.
Do zastosowania w profesjonalnej obróbce biomasy austriacki producent poleca modele ZK z serii Biber 78, 83, 84, 85 i 92 z napędem przez WOM lub RBZ na MAN-ie TGS 6x6 o mocy 480 HM, charakteryzującym się kompaktową konstrukcją. Klientów na rynku polskim powinny zainteresować również reprezentanci serii maszyn kompaktowych - rębak Biber 3-21 (z wbudowaną tarczą ściernicową) i Biber 6, które mogą obracać się o kąt 365°, dzięki czemu sprawdzą się zwłaszcza wzdłuż nasypów drogowych czy skarp.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.