[ATB] Technika

Eschlböck - Okazała inwestycja

Data publikacji:

Ukoronowaniem ubiegłorocznej edycji Biberfest firmy Eschl­böck w austriackim Prambachkirchen było otwarcie na terenie obecnej siedziby nowego zakładu produkcyjnego, dzięki czemu powierzchnia produkcyjna uległa podwojeniu do 4 tys. m². Wartość tej inwestycji to 6 mln euro. Oprócz tego zostały zaprezentowane - również w praktycznym działaniu - najpopularniejsze rębaki oraz liczne udoskonalenia w oferowanych maszynach.

To rodzinne przedsiębiorstwo zostało założone przez ojca obecnego szefa firmy. Jako syn rolnika projektował i konstruował on - najpierw w gospodarstwie rolnym swoich rodziców - najróżniejsze maszyny rolnicze, takie jak rozsiewacz nawozów czy przyczepa zbierająca. Pierwsze rębaki powstały w 1978 r. i od 1984 r. są podstawową specjalizacją firmy Eschlböck.
Program produkcyjny obejmuje maszyny dedykowane do praktycznie każdego zapotrzebowania. Rębaki z serii Biber 2 i 3 (6 modeli), napędzane od wałka odbioru mocy lub silnika pomocniczego, nadają się do drewna o średnicy odpowiednio 15 i 21 cm. Bardziej profesjonalne zastosowania oferują rębaki bębnowe z serii Biber 6 i 7 - 2 modele z napędem od WOM, przystosowane do drewna o średnicy do 32 cm. Jak o duże rębaki można zakwalifikować modele z serii Biber 78, 83, 84 i 85 - dają sobie radę z drewnem o średnicy do 60 cm i są oferowane z załadunkiem za pomocą żurawia. Niektóre z nich można wyposażyć w oś tandemową lub nabudować na samochodzie ciężarowym. Jednak jeśli chodzi o osiągi, niedoścignione są bez wątpienia najnowsze rębaki w stajni firmy Eschlböck - modele z serii 92 i Biber Power Trucks. Dają sobie radę z drewnem o średnicy do 75 cm i oferują efektywną szerokość cięcia bębna wynoszącą 122 cm. Najszybszy i najmocniej­szy rębak na rynku posiada silnik o mocy 750 KM.

Po pierwsze eksport

Sprzedaż zarówno małych rębaków, jak i dużych maszyn z załadunkiem za pomocą żurawia, utrzymuje się według informacji przedsiębiorstwa na podobnym poziomie. Obecnie Eschlböck sprzedaje 50-70 maszyn rocznie, z czego 85% poza Austrią - głownym rynkiem eksportowym są Niemcy. To przedsiębiorstwo rodzinne, którym kierują inż. Rudolf Eschlböck i inż. dypl. Maria Eschl­böck, prezentuje się jako wystawca na 23 imprezach targowych w roku. Oprócz tego ma­szyny można zobaczyć w każdej chwili w show roomie w Prambachkirchen, a ponadto są o­ne prezentowane w praktycznym użyciu na fabrycznym terenie pokazowym. Fir­ma zapew­nia optymalną opiekę dla dilerów i klientów oraz zaopatrzenie w części za­mien­ne w ciągu 24 h. Obecnie w firmie Eschlböck pracuje 121 pracowników, z czego 21 osób jest tam zatrudnionych od ponad 20 lat.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.