[ATB] Budownictwo

Europa liderem robo-technologii

Data publikacji:

Nowy raport ujawnił, że europejskie firmy budowlane mają największą liczbę robotów na głowę.

W Europie jest obecnie średnio 1,2 roboty na każde 10 000 pracowników w sektorze budowlanym; znacznie wyższy niż w USA, gdzie jest 0,2 i Chiny, gdzie jest 0,1.

Raport opublikowany przez analityka gospodarczego ING podkreślił również różnice w Europie, gdzie Holandia i Belgia mają 1,5 robota na 10 000 pracowników, podczas gdy Niemcy i Wielka Brytania mają odpowiednio 0,8 i 0,3.

Podczas gdy raport podkreśla postępy poczynione przez europejski przemysł budowlany, wskazuje on również, że przemysł wytwórczy jest znacznie bardziej zaawansowany dzięki przyjęciu robotyzacji. Na przykład w krajach UE przemysł wytwórczy ma obecnie średnio około 160 robotów na 10 000 pracowników.

Zdaniem Maurice'a van Sante, starszego ekonomisty w ING roboty mogą wykonywać różne czynności w budownictwie, ale wysokie koszty inwestycyjne stanowią problem. W porównaniu z produkcją, nie wszystkie prace budowlane mogą być prowadzone w budynku fabrycznym, co oznacza, że ​​transport robotów z jednego placu budowy do drugiego nadal stanowi wyzwanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.