[ATB] Aktualności Europejski Fundusz Leasingowy

Europejski Fundusz Leasingowy - Leasing coraz popularniejszy

Data publikacji:

Leasing wózków widłowych zyskuje na popularności, co potwierdzają ostatnie dane Związku Polskiego Leasingu. W pierwszym półroczu 2019 roku w ten sposób zostały sfinansowane takie inwestycje o łącznej wartości prawie 658 mln zł, czyli o 60% więcej niż rok wcześniej.

Zainteresowanie leasingiem wózków widłowych w dużym stopniu jest uzależnione od kondycji najważniejszych sektorów polskiej gospodarki. Dzieje się tak, ponieważ tego rodzaju sprzęt jest nabywany przez naprawdę różne podmioty, takie jak firmy budowlane, transportowe, zakłady produkcyjne, tartaki czy firmy logistyczne. Utrzymanie tak dobrych wyników, jakimi zakończyliśmy pierwszą część tego roku, będzie więc zależeć przede wszystkim od tempa wzrostu gospodarczego. To, jak wynika z prognoz ekonomistów, będzie nieco wolniejsze w drugim półroczu, jednak liczymy, że rynek leasingu wózków widłowych nadal będzie się pomyślnie rozwijać – mówi Adam Linkiewicz, menadżer ds. rozwoju rynków w EFL.

Korzyści na wózku

Za leasingiem wózków widłowych przemawia kilka wymiernych korzyści. Po pierwsze, przedsiębiorca ma możliwość pozyskania sprzętu bez naruszania środków własnych firmy, przy czym cała transakcja przebiega szybko. Po drugie, przedsiębiorcy mogą samodzielnie zarządzać wysokością rat leasingowych w celu dopasowania ich do bieżącej płynności finansowej firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca ma możliwość szybkiej reakcji na sytuację na rynku, na którym funkcjonuje. Po trzecie, przedsiębiorcy mogą spodziewać się atrakcyjnej oferty, wypracowanej w relacjach firmy leasingowej z dostawcami.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.