[ATB] Aktualności

Everton - Duży potencjał, ogromne możliwości

Data publikacji:

Rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi budowlane sprawia, iż przedsiębiorcy poszukują nowoczesnych rozwiązań w budownictwie, a także kładą nacisk na rozbudowę parku maszynowego. Patrząc na tę kwestię przez pryzmat techniki diamentowej, należy przyjrzeć się bliżej ofercie poznańskiej firmy Everton, będącej specjalistą, a zarazem pionierem w tej dziedzinie.

Przedsiębiorstwo to znane jest z realizacji szeregu prac specjalistycznych, jak choćby związanych z przebudową wraz z rozbiórką obiektów instalacji kwasu fosforowego na terenie Grupy Azoty Zakłady Chemiczne w Policach k. Szczecina. Przedsięwzięcie to okazało się nad wyraz wymagające, w związku z czym kluczowy okazał się dobór maszyn z doskonale znanym w firmie Everton logo Husqvarna. Dzięki wykorzystaniu najmniejszego robota wyburzeniowego tej firmy – modelu DXR 140 - zadania wymagające precyzji i wydajności, takie jak kucie stropu czy posadzki, można było wykonać w bardzo szybkim tempie. Robot Husqvarny sprawdził się ze względu na możliwość bezproblemowego poruszania się po schodach czy pracy na odległość nawet do 100 m od operatora. Poza tym maszyna ta nie emituje spalin, dlatego też można nią z powodzeniem pracować w pomieszczeniach zamkniętych.

Piły, przecinarki, wiertnice

W Zakładach Chemicznych w Policach znakomicie sprawdziły się również piły ścienne, dzięki którym wycinanie otworów pod drzwi, okna, kanały technologiczne i wentylacyjne nie nastręczało żadnych problemów. Wśród nich bezsprzecznie na pierwszy plan wybijała się piła WS440, która w połączeniu z agregatem PP-440 radziła sobie z wycinaniem szczelin w stropie do 530 mm. Zaletą pił tego typu jest możliwość założenia tarcz diamentowych o średnicy od 600 do 1200 mm, co w istotny sposób wpływa na ich wydajność.
Dzięki bogatemu zapleczu technicznemu, jakim dysponuje firma Everton, w ruch poszły również przecinarki Prime. Zastosowane w „Azotach” przecinarki K-6500 oraz K-6500R do cięcia betonu, przy wykorzystaniu wysokiej częstotliwości z powodzeniem zastąpiły maszyny spalinowe i hydrauliczne. Ponieważ te lekkie urządzenia są też poręczne, w rękach profesjonalistów zamieniają się w dużej mocy maszyny elektryczne. Ciekawostką jest to, iż jeden agregat wystarcza do zasilenia aż 5 urządzeń tego typu.
Skoro mowa o wycinaniu prostokątnych kanałów, warto również wspomnieć o wiertnicach rdzeniowych, zastosowanych do wiercenia otworów zarówno pod kątem, od spodu czy też z ręki pod kotwy i pręty wklejane. Doskonałym rozwiązaniem okazał się zestaw DMS 240 oraz statyw DS 50 z systemem Gyro (do średnic maksymalnie 350 mm), dzięki któremu można zapomnieć o stosowaniu kotwienia niezależnie od kierunku odwiertów. Tymczasem średnice otworów w Zakładach Chemicznych w Policach mieściły się w przedziale 200-580 mm.

Niestraszne pyły i kurz

Jeśli zaś chodzi o tak doskonale znane w branży budowlanej pyły i kurz, powstające przy wyburzaniu elementów konstrukcyjnych, czy też szlam przy wierceniu otworów w betonie - wystarczające okazało się zastosowanie nowoczesnych odkurzaczy. Urządzenia takie jak odkurzacz DC3300 czy S36 (nowość w ofercie firmy Everton) przeznaczone są do trudnych zadań i zbierania dużej ilości pyłu - dzięki zamontowanemu systemowi filtrów, szkodliwe substancje powstałe przy cięciu nie stanowiły zagrożenia dla pracowników. Pomocny okazał się również kompaktowy oczyszczacz powietrza A2000 z filtrami HEPA, który wykorzystuje w swej pracy równocześnie ciśnienie i podciśnienie.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.