[ATB] Technika

Everton Technika Diamentowa - Urządzenia dla profesjonalistów

Data publikacji:

Nowoczesne budownictwo stawia przed wykonawcami, w tym firmami usługowymi, coraz większe wyzwania, wymagające zastosowania coraz bardziej wyspecjalizowanych maszyn i urządzeń. Przykładem przedsiębiorstwa posługującego się wysoce specjalistycznym sprzętem jest poznańska firma Everton, działająca z powodzeniem w branży techniki diamentowej, wykorzystująca w swej codziennej pracy wiertnice, przecinarki, szlifierki, specjalne odkurzacze przemysłowe czy wreszcie roboty wyburzeniowe.

Każde zadanie jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Bez odpowiedniego przygotowania i zaplecza technicznego wykonanie wielu prac nie byłoby możliwe. Dlatego Everton oparł swój park maszynowy wyłącznie na sprawdzonych urządzeniach firmy Husqvarna, znanej głównie z produkcji sprzętu dla ogrodnictwa czy leśnictwa. Szwedzkie przedsiębiorstwo wiedzie jednak prym również na rynku maszyn specjalistycznych przeznaczonych do kucia betonu, szlifowania, kruszenia czy też wiercenia, z powodzeniem zdających egzamin w najtrudniejszych warunkach i ciężkich zadaniach. Dzięki szerokiej gamie urządzeń  Husqvarna, Everton może pochwalić się w swojej dziedzinie wysokimi ocenami profesjonalistów.

Roboty z robotem

Będąc w czołówce firm trudniących się specjalistycznymi usługami wyburzeniowymi, Everton wykorzystuje do wielu prac w sektorze przemysłowym zdalnie sterowane, gąsienicowe roboty wyburzeniowe Husqvarna. Wizytówką firmy stał się sztandarowy model DXR 140, najbardziej kompaktowy robot tej marki, imponujący zakresem prac, które jest w stanie wykonać - począwszy od kucia posadzek, a skończywszy na kompleksowym wyburzaniu wewnątrz budynków. Podczas kucia maszyna może zastąpić pracę ręczną nawet 20-30 osób, znacznie skracając czas robót.
Dla robota DXR 140 nie stanowią przeszkody niskie, ciasne pomieszczenia, wąskie przejazdy czy ciągi klatek schodowych. Mimo swej mocy (15 kW) i dużych możliwości, maszyna jest wyjątkowo kompaktowa (dług./szer./wys. - 193,2/77,1/121,5 cm, przy zasięgu ramienia do przodu i w górę 3,7 m), lekka (967 kg bez osprzętu) i bardzo zwrotna, dzięki czemu bez trudu może pokonywać wąskie futryny i przemieszczać się po schodach. Robota wykorzystują często również huty, np. do czyszczenia pieców przemysłowych, co jest wymagającym zadaniem, stanowiącym nie lada wyzwanie dla operatora i sprzętu.

Posadzka jak lustro

Jednak nie samym kuciem i rozbiórkami Everton stoi. Oferta firmy obejmuje  również wszystko, co sprawi, że np. posadzka nabierze blasku - i to w dosłownym sensie. Dzięki zastosowaniu szlifierek planetarnych, odpowiednich segmentów, padów szlifujących i polerujących oraz jedynej w swoim rodzaju specjalistycznej chemii do posadzek Everton jest w stanie zedrzeć żywicę, kleje, wypełnić struktury betonu oraz tak wypolerować jego powierzchnię, że przypomina ona taflę lustra. Kurz i pył towarzyszące szlifowaniu również nie stanowią problemu. Dzięki odkurzaczom przemysłowym, oczyszczaczom powietrza z filtrami HEPA i różnego rodzaju kolektorom pyłu, praca jest znacznie mniej uciążliwa i bardziej efektywna.

Sprzedaż, usługi, wypożyczenie

Aby ułatwić dostęp do nowoczesnej technologii, firma Everton otworzyła ostatnio nowy punkt o wyjątkowym charakterze, łączący w jednym obiekcie funkcje salonu sprzedaży, firmy usługowej i wypożyczalni maszyn specjalistycznych. Część sprzedażowa oferuje wszystkie narzędzia z branży techniki diamentowej, począwszy od kotew, pobijaków, przedłużek do wierteł, a skończywszy na wiertłach do betonu czy tarczach do zadań specjalnych (również do cięcia szyn) oraz przecinarek czy pił ręcznych. Jeśli klient zastanawia się nad zakupem wybranej maszyny, istnieje też możliwość jej przetestowania na miejscu wraz z operatorem, który jednocześnie w fachowy sposób przeszkoli użytkownika. Zawsze można też zwrócić się z zapytaniem o możliwość wykonania przez firmę danego zadania w ramach usługi. Jeśli żadna z powyższych opcji nie wchodzi w grę, szwedzkie produkty można po prostu wypożyczyć. Propozycja sprzętu na wynajem firmy Everton wykracza poza ofertę większości typowych wypożyczalni i obejmuje bogaty wybór wysokospecjalistycznych narzędzi i maszyn z zakresu techniki diamentowej oraz urządzeń stosowanych do wyburzeń.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.