[ATB] Aktualności

Fabryka SaMASZ rozbudowana

Data publikacji:

Firma SaMASZ rozbudowuje swój zakład produkcyjny w Zabłudowie na Podlasiu - wartość inwestycji to 11 mln zł. Dzięki najnowszej inwestycji polegającej na zwiększeniu powierzchni hali produkcyjnej o kolejne 4 tys. m², SaMASZ ma do dyspozycji fabrykę o łącznej powierzchni 3 ha. Oficjalne otwarcie nowej hali zaplanowano na IV kwartał 2022 r.

    Fabryka SaMASZ rozbudowana

Powód przeprowadzenia tej inwestycji jest oczywisty - coraz większy popyt na maszyny sygnowane znakiem SaMASZ-u. W końcu tylko w 2022 r. produkcja maszyn jest wyższa o 15% w stosunku do ubiegłego roku. Nowa infrastruktura pozwoli poprawić efektywność procesów produkcyjnych, a w rezultacie zwiększyć moce produkcyjne zakładu.

Nowa część hali produkcyjnej zostanie wyposażona w nowoczesny system laserowego cięcia blach, który składa się z automatycznego magazynu blach, 2 laserów i 2 systemów załadunkowo-rozładunkowych z możliwością sortowania wyciętych detali. Poza tym znajdą się tam też prasy krawędziowe do gięcia blach (m.in. zakup dwóch nowych maszyn tego typu) oraz magazyn do przechowywania półfabrykatów i obsługi kooperantów.

Nowością będzie stworzenie pierwszego w firmie zrobotyzowanego stanowiska do gięcia blach na jednej z pras krawędziowych.
Inwestycja w nowoczesny system laserowego cięcia blach pozwoli w niebagatelnym stopniu zwiększyć możliwości w zakresie wycinania laserowego - o ponad 120%. Jeśli chodzi o ten element procesu produkcyjnego, to dotychczas park maszynowy zapewniał możliwość wykonania jedynie 60% potrzeb SaMASZ-u. Konieczna była zatem współpraca z kooperantami.

A tymczasem rozbudowa hali i zainstalowane w niej maszyny pozwolą realizować większość potrzeb we własnym zakładzie, przy tym samym zużyciu energii. W związku z nową inwestycją oraz większą produkcją SaMASZ planuje także zwiększenie zatrudnienia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.