[ATB] Aktualności

Faymonville - Największa rynna

Data publikacji:

Belgijska firma Faymonville, czołowy producent podwozi i naczep do przewozu ładunków ponadgabarytowych, umożliwiających bezpieczny transport największych maszyn, elementów budowli inżynierskich czy instalacji przemysłowych oraz innych, także nietypowych obiektów, uzupełniła program specjalistycznych pojazdów dedykowanych dla wszelkiego rodzaju koparek o platformę na osiach PA-X, umożliwiającą obniżenie wysokości transportowej.

Nowe rozwiązanie Faymonville wyróżnia jedyna w swoim rodzaju, największa na rynku rynna w pokładzie naczepy, o rekordowej długości 4240 mm i głębokości 440 mm, przy szerokości 900 mm, w której bez problemu można częściowo umieścić złożony wysięgnik każdej koparki, nawet niestandardowy. Zapewnia to przewagę w wyborze trasy przewozu, gdyż niżej opuszczony wysięgnik pozwala zachować ograniczoną wysokość, umożliwiającą przejazdy nawet pod nisko zawieszonymi mostami czy wiaduktami.

Na niskim podwoziu

Platformy z wyjątkową rynną są dostępne w naczepach na podwoziach wyposażonych w niskie osie PA-X, zapewniających najmniejszą wysokość załadunku, wynoszącą tylko 790 mm, oraz znakomitą zwrotność, dzięki kątowi skrętu każdego wózka PA-X o kąt do 60°, a także oferujących maksymalną uniwersalność, przy skoku zawieszenia w zakresie aż 600 mm (-150/+450 mm). Osie PA-X znajdują zastosowanie w wieloosiowych (do 11 osi) naczepach o szerokości podstawowej 2,45; 2,85 i 3 m, w wersji z rynną do przewozu koparek - od szerokości 2,85 m.
Naczepy mogą mieć postać jednolitej platformy (5 do 8 osi) połączonej bezpośrednio wysięgnikiem typu „gęsia szyja” z ciągnikiem siodłowym, a także zestawów transportowych półmodułowych PA-X i modułowych CombiMAX oraz MultiMAX. Zestawy składają się z 2- lub 3-osiowego wózka przedniego typu boogie z „gęsią szyją”, w wersji PA-X lub CombiMAX, oraz z połączonej z nim 5- do 8-osiowej platformy PA-X. Z wózkiem PA-X minimalna wysokość całego zestawu wynosi 790 mm, podczas gdy wózek CombiMAX jest o 70 mm wyższy. Uniwersalne zestawy CombiMAX zapewniają jednak możliwość dowolnej konfiguracji naczepy ze standardowych podzespołów, także o różnej wysokości, z umieszczanymi między przednim wózkiem a tylną platformą dodatkowymi elementami konstrukcji, np. rozsuwanym dźwigarem centralnym wydłużającym naczepę lub pokładem o obniżonej wysokości. Zestawy MultiMAX natomiast oferują platformy od 2- do 11-osiowe, podobnie jak półmodułowe PA-X o jednakowej wysokości (790 mm) całego pokładu. Duża nośność, rozsuwany dźwigar centralny, który można umieścić między wózkami (całkowita długość zestawu do nawet 50 m), oraz funkcja hydraulicznego poszerzania pokładu ponad standardową szerokość predestynują to rozwiązanie do transportu największych maszyn i ładunków wielkogabarytowych.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.