[ATB] Nowości

Faymonville - Wejście w nowy wymiar

Data publikacji:

Grupa Faymonville jest obecnie silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, co w imponujący sposób podkreśli liczba i różnorodność pojazdów zaprezentowanych przez firmę na targach Bauma 2019. Na otwartej przestrzeni Faymonville pokaże 13 eksponatów, wyznaczających kierunki rozwoju branży transportu maszyn i urządzeń, zarówno w segmencie małych ładowności, jak i w najcięższym „off-road”.

Jako czołowy dostawca rozwiązań do transportu niskopodwoziowego Faymonville wystawi w Monachium także swoje flagowe propozycje w tym segmencie, a największym eksponatem na okazałym stoisku będzie 4+6-osiowa naczepa CombiMAX z pomostem dla koparki. Seria CombiMAX obejmuje wszechstronne, modułowe naczepy będące numerem 1 w zakresie ładowności do 120 t, dzięki zastosowaniu przemyślanej konstrukcji i zoptymalizowaniu masy własnej.

Z dużą rynną

Wśród innych wiodących produktów Faymonville pojawi się również m.in. 6-osiowa naczepa MultiMAX na niskich osiach wahliwych PA-X, wyposażona w największą na rynku rynnę w pokładzie naczepy, o rekordowej długości 4,24 m i głębokości 440 mm, przy szerokości 9,0 m, w której bez problemu można częściowo schować złożony wysięgnik każdej koparki, co pozwala zachować ograniczoną wysokość umożliwiającą przejazdy nawet pod niskimi mostami czy wiaduktami. Dużą zaletą rozwiązania są topowe osie PA-X, stosowane w zestawach wieloosiowych dostępnych w różnych konfiguracjach. Osie PA-X zapewniają wysokość załadunku tylko 790 mm oraz znakomitą zwrotność dzięki kątowi skrętu każdego wózka PA-X do 60°, a także skok zawieszenia w zakresie aż 600 mm (-150/+450 mm), co ułatwia jazdę w każdym terenie. Nowy układ hydrauliczny gwarantuje łatwe, precyzyjne sterowanie, co wydłuża żywotność opon i pozwala bez problemu pokonywać ciasne wjazdy na place budowy.
Do transportu maszyn budowlanych Faymonville oferuje również niskopodłogową, teleskopowo rozsuwaną naczepę 1+3-osiowe MultiMAX, wyposażoną we wnęki na koła ładowarek, zintegrowane z rynną dla koparki. Platforma ładunkowa może być hydraulicznie bezstopniowo poszerzana od 2,54 m do 3,2 m, co eliminuje konieczność ręcznej instalacji elementów poszerzających i znacznie ułatwia pracę kierowcy.

Nowe do wiatraków

Na targach Bauma swoją premierę zaliczy BladeMAX - wyjątkowe rozwiązanie transportowe dla łopat turbin wiatrowych nowej generacji. To zdecydowanie najmocniejszy na rynku adapter tego typu do mocowania łopat wirnika, pozwalający bezpiecznie transportować najnowsze megaturbiny wiatrowe na obszarach zalesionych lub zabudowanych, w rejonach górskich czy przez ciasne zakręty.
Za pomocą adaptera BladeMAX, zamontowanego na pojeździe samobieżnym lub między modułowymi osiami naczepy, łopatę wirnika można podnosić i wznosić pod kątem nawet 84°, a także obracać o 360° wokół własnej osi. Podczas przemieszczania łopaty z pozycji pionowej do poziomej zaawansowane technicznie, opatentowane urządzenie dźwigniowe adaptera sprawia, że środek ciężkości pozostaje znacznie bardziej stabilny niż w innych rozwiązaniach tego typu. BladeMAX działa przy tym bez potrzeby stosowania wielotonowych przeciwwag.

Cometto i MAX Trailer

Oprócz Faymonville w skład Grupy Faymonville wchodzą również marki Cometto i MAX Trailer. Cometto specjalizuje się w produkcji sterowanych elektronicznie pojazdów MSPE z własnym napędem (self-propelled electronically steered modular vehicles), które będzie można zobaczyć również w Monachium - m.in. z adapterem BladeMAX do transportu łopat wiatraków. Na stoisku ma pojawić się też 6-osiowy pojazd MSPE z serii Evo3 do najcięższych przewozów, stanowiący wzorzec w sektorze transportu ciężkich ładunków. Na to miano zasługuje dzięki unikatowemu w branży naciskowi na pojedynczą oś wynoszącemu 70 t. Pojazdy MSPE oprócz ładowności imponują dużym wyborem konfiguracji i manewrowością. Zaawansowane elektroniczne sterowanie pozwala skręcać każdy wózek osi niezależnie, w zakresie ±135°, co umożliwia przemieszczanie się pojazdu we wszystkich kierunkach.
Z kolei dobrze znana w branży budowlanej ze swoich wszechstronnych naczep do transportu maszyn marka MAX Trailer, notująca rokrocznie rekordy sprzedaży (w 2018 r. - 1100 pojazdów), oferuje m.in. pół-niskopodwoziowe naczepy MAX100 (2 do 6 osi) z rozsuwaną (długość  całkowita do 16,5 m) platformą o szerokości 2,54 m (standard) oraz pneumatycznym zawieszeniem i skrętnymi osiami w standardzie. Na Baumie po raz pierwszy zaprezentuje publicznie 3-osiową naczepę MAX100 w nowej konfiguracji - nie tylko z rynną na wysięgnik koparki (z reguły instalowaną w naczepach MAX), lecz także ze zintegrowanymi wnękami na koła ładowarki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.