[ATB] Budownictwo

Fischer na budowie warszawskiego metra

Data publikacji:

Firma Fischer to wiodący niemiecki producent w branży budowlanej, znany zwłaszcza z produkcji systemów zamocowań. Polski oddział tej firmy – fischerpolska – współpracuje przy rozbudowie warszawskiego metra. Właśnie dostarczył ponownie na teren budowy swoje produkty, które znajdą zastosowanie przy pracach montażowych.

Są to m.in. kotwy chemiczne, które posłużą do montażu prętów zbrojeniowych, poszczególnych urządzeń i elementów infrastruktury. Specjaliści fischer nadzorują też prace związane z zakotwieniem. Kotwy będą wykorzystywane przede wszystkim do dużych obciążeń na trzech stacjach kolei podziemnej. Do wklejania prętów zbrojeniowych w betonowe konstrukcje posłużą m.in. żywice FIS SB i FIS EM. Poza zastosowaniem konkretnych systemów zamocowań marka zapewnia kompleksowe wsparcie techniczne dla projektantów, inwestorów i generalnych wykonawców. Na miejscu trwa nadzór nad pracami montażowymi, przeprowadzane są próby wytrzymałościowe zakotwień z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa. Jest to już drugi etap współpracy ekspertów przy rozbudowie sieci metra. W trakcie budowy I linii fasady wentylowane na dwóch stacjach zostały zamontowane za pomocą systemu ACT. Praktyczność tego rozwiązania pozwala na łatwy demontaż poszczególnych części w razie pojawienia się przecieków na peronach i umożliwia sprawną wymianę płyt okładzinowych oraz łatwe usunięcie przecieków.

red/Fisher

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.