[ATB] Technika

Fliegl - Budowa dróg łatwiejsza

Data publikacji:

Firma Fliegl Bau- und Kommunaltechnik oferuje interesujące rozwiązania umożliwiające efektywne asfaltowanie dróg. Technologia Fliegl nie tylko ułatwia układanie nawierzchni asfaltowych na szerokich odcinkach dróg, np. kompletnych odcinków autostrad. Dozownik asfaltu tej firmy, z opcjonalnym rozszerzeniem „Fliegl Asfalt Profi", umożliwia skuteczne asfaltowanie także wąskich ciągów, np. chodników czy prywatnych podjazdów.

Dzięki zastosowanej technologii wypychania ładunku, asfalt jest dozowany w równych częściach z obu stron wywrotki, co pozwala nawet na precyzyjne napełnianie taczek masą przeznaczoną do układania. Nie tylko prędkość, ale także wymagana ilość ładunku do budowy dróg może być zatem regulowana: pozwala to zaoszczędzić czas, ponieważ asfalt nie musi być ładowany łopatami, unika się utraty zasobów, gdyż rozładowywana będzie tylko taka ilość, która rzeczywiście jest potrzebna.

Wysoka jakość materiału

Niemniej ważne jest to, że zmieszany materiał pozostaje zawsze jednorodny i gorący, przewożony przez pojazd asfalt dzięki sporej warstwie izolacji zachowuje swoja temperaturę nawet po pokonaniu długiego dystansu z wytwórni mas bitumicznych na plac budowy. W wywrotce Asphaltprofi firma Fliegl zastosowała opatentowaną przez siebie warstwę izolacji. Izolator, odporny na wilgoć i wibracje podczas transportu, pokrywa całą powierzchnię muldy, przez co przewożony asfalt nie traci ciepła i zachowuje dużo wyższą jakość.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.