Fliegl - Budowa dróg łatwiejsza

Fliegl - Budowa dróg łatwiejsza

Firma Fliegl Bau- und Kommunaltechnik oferuje interesujące rozwiązania umożliwiające efektywne asfaltowanie dróg. Technologia Fliegl nie tylko ułatwia układanie nawierzchni asfaltowych na szerokich odcinkach dróg, np. kompletnych odcinków autostrad. Dozownik asfaltu tej firmy, z opcjonalnym rozszerzeniem „Fliegl Asfalt Profi", umożliwia skuteczne asfaltowanie także wąskich ciągów, np. chodników czy prywatnych podjazdów.

Dzięki zastosowanej technologii wypychania ładunku, asfalt jest dozowany w równych częściach z obu stron wywrotki, co pozwala nawet na precyzyjne napełnianie taczek masą przeznaczoną do układania. Nie tylko prędkość, ale także wymagana ilość ładunku do budowy dróg może być zatem regulowana: pozwala to zaoszczędzić czas, ponieważ asfalt nie musi być ładowany łopatami, unika się utraty zasobów, gdyż rozładowywana będzie tylko taka ilość, która rzeczywiście jest potrzebna.

Wysoka jakość materiału

Niemniej ważne jest to, że zmieszany materiał pozostaje zawsze jednorodny i gorący, przewożony przez pojazd asfalt dzięki sporej warstwie izolacji zachowuje swoja temperaturę nawet po pokonaniu długiego dystansu z wytwórni mas bitumicznych na plac budowy. W wywrotce Asphaltprofi firma Fliegl zastosowała opatentowaną przez siebie warstwę izolacji. Izolator, odporny na wilgoć i wibracje podczas transportu, pokrywa całą powierzchnię muldy, przez co przewożony asfalt nie traci ciepła i zachowuje dużo wyższą jakość.


Reklama
Powiązane artykuły