[ATB] Aktualności FPT Industrial

FPT Industrial - Współpraca badawcza na lata

Data publikacji:

Firma FPT Industrial, marka CNH Industrial, odnowiła naukowe partnerstwo z Politechniką Mediolańską i Fundacją Politechniki Mediolańskiej we Włoszech.

Współpraca między FPT Industrial a Politechniką Mediolańską trwa już od kilku lat. Przedłużony właśnie ​​projekt badawczy będzie trwał jeszcze co najmniej do 2019 roku. Wspólne prace włoskich naukowców i inżynierów FPT skoncentrowane będą na rozwiązaniach silnikowych dla coraz bardziej wymagających zastosowań przemysłowych. Jednocześnie uczestnicy projektu mają pracować nad zmniejszeniem negatywnego wpływu silników spalinowych na środowisko. Jak zapewniają przedstawiciele FPT Industrial, w centrum porozumienia pomiędzy firmą FPT Industrial a instytucją mediolańską były dwa bardzo ważne tematy: spalanie wewnętrzne i układy oczyszczania spalin.
Działania projektu będą koordynowane przez firmę FPT Industrial poprzez ich centra badawczo-rozwojowe w Turynie we Włoszech i w Arbon w Szwajcarii. Będą one prowadzone we współpracy z pracownikami Departamentu Energetyki Politechniki Mediolańskiej, w szczególności z zespołami badawczymi Grupy ICE (silnik spalinowy) oraz Grupą LCCP (Laboratorium Katalizy i Katalizatorów).
Współpraca między tak dużym producentem oraz niezależnym ośrodkiem badawczym niesie korzyści dla obu stron. Dla uczelni i naukowców to możliwość zdobywania doświadczeń oraz środków finansowych. Dla studentów, jest to niewątpliwa szansa sprawdzenia się w nieco innej rzeczywistości. Udział w projektach tego typu daje możliwość szkolenia, zdobywania ponadprogramowej wiedzy, a czasem nawet doświadczenia zawodowego. Z kolei dla FPT Industrial jest to wyraźne wzmocnienie działu R&D firmy.
Ferruccio Resta, rektor Politechniki Mediolańskiej powiedział: "Wzmocnienie współpracy z dużymi przedsiębiorstwami zawsze było jednym z naszych celów. Wielka technologiczna uczelnia jaką bez wątpienia jest nasza placówka, jest idealnym miejscem do rozwijania takiej współpracy, wzmacniając jednocześnie talenty akademickie i przedsiębiorcze. Partnerstwa takie jak to z firmą FPT Industrial mają istotne implikacje także w zakresie innowacji sektora strategicznego dla naszego kraju, jak i dla silników przemysłowych".

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.