[ATB] Aktualności

Fronteq startuje na APEX Asia

Data publikacji:

Nowy chiński producent sprzętu dostępowego Fronteq, założony przez specjalistę Eurocrane, planuje wystawić się na APEX Asia w październiku, oferując do 10 modeli.

Fronteq ma taką samą nazwę jak spółka holdingowa Eurocrane i został zainaugurowany pod koniec ubiegłego roku. Zaczęło zatrudniać pracowników w marcu, a teraz ma 15-osobowy dział badań i rozwoju oraz siedmiu innych pracowników. Niedługo zostanie powołany dyrektor zarządzający. Firma korzysta również z zasobów Eurocrane, która również ma siedzibę w Chinach.

Dwóch kluczowych członków, Rose Chen, dyrektor operacyjny AWP firmy i pan Lu, kierownik ds. Badań i rozwoju, dołączyli do firmy od Genie. Lu spędził również dwa lata w dziale dostępu chińskiego producenta LGMG.

Podczas gdy dywizja jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie, ma szereg podnośników nożycowych. W zestawie znajdują się modele o wysokości platformy 10 m i 12 m, podczas gdy prototypy platformy o wysokości 4 mi 6 m są w trakcie opracowywania. Planowana jest również wersja 14m. Następnie firma przejdzie do przegubowych podnośników z wysięgnikiem o wysokości 18 m na początek.

Eurocrane ma 26 punktów usługowych w całych Chinach. Zaczęło się w 2002 r. Jako dystrybutor Verlinde Lifting Equipment z siedzibą we Francji. Stamtąd założył własną fabrykę w Szanghaju w 2007 r. I stał się oddzielną firmą. W ubiegłym roku kupił Voith z siedzibą w Austrii, a teraz planuje ekspansję na Rosję i Amerykę Północną.

Szeregowa produkcja podnośników nożycowych ma się rozpocząć w sierpniu tego roku i istnieją ambicje produkowania do 5000 maszyn rocznie w ciągu trzech lat i 10 000 sztuk w ciągu pięciu lat. Firma poinformowała, że ​​ma już zamówienia od swoich klientów Eurocrane, aby zapewnić konserwację swojego sprzętu.

Na wystawie APEX Asia, która odbędzie się w dniach 23-26 października w Szanghaju, firma ma nadzieję zaprezentować 10 modeli o wysokości od 4 do 14 metrów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.