[ATB] Budownictwo

Gdańsk Główny - prace modernizacyjne

Data publikacji:

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały o planowanej przebudowie i wyposażeniu stacji Gdańsk Główny w windę i schody ruchome. Zakończył się właśnie demontaż uszkodzonej części wiaty i konstrukcji peronu 1.

Jak podaje serwis inzynieria.com aktualna modernizacja stacji kolejowej Gdańsk Główny ma na celu zwiększenie wygody korzystania z usług kolejowych zarówno dla mieszkańców miasta, jak i turystów. Likwidacja barier architektonicznych to jeden z istotniejszych elementów remontu. Podróżni mogą już teraz korzystać z nowego peronu nr 2.

Wykonawca zdemontował już większość peronu nr 1. Ciężki sprzęt usuwa starą nawierzchnię. Wywrotkami wywożony jest gruz. Pracownicy zdjęli dach wiaty i jej konstrukcja przejdzie renowację. Rozpoczęły się prace w obu wejściach do przejść podziemnych, gdzie wykonawca demontuje dotychczasową elewację i schody. Rozebrany został już przyległy tor i sieć trakcyjna – przekazały PKP PLK.

Peron 1. będzie wyższy i wyposażony w powierzchnię antypoślizgową, a także odpowiednie oświetlenie. Przewidywany jest również montaż nowych ławek, tablic informacyjnych i zegarów. Koszt realizacji prac to 62mln zł, a planowany czas realizacji projektu - styczeń 2020r.

Źródło: inzynieria.com
Zdjęcia: PKP PLK

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.