[ATB] Budownictwo GDDKiA

GDDKiA gotowa na zimę

Data publikacji:
GDDKiA gotowa na zimę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad utrzymuje ponad 17,8 tys. km dróg krajowych, a z uwzględnieniem dodatkowych jezdni, np. dróg serwisowych, to już ponad 21 tys. km. Prace ściśle związane z zimowym utrzymaniem dróg (ZUD), w szczególności odśnieżanie i usuwanie śliskości, prowadzone są w trybie 24-godzinnym 7 dni w tygodniu. Realizowane są, co do zasady, przez wykonawców wyłonionych w drodze przetargów, z którymi GDDKiA zawarła umowy na utrzymanie całej sieci.

W sezonie 2022/2023 do akcji zimowego utrzymania dróg w całym kraju przygotowanych jest 3000 pojazdów. Łączna ilość soli zgromadzona w magazynach wynosi ponad 464 tys. ton. Stanowi to 135% średniego zużycia soli drogowej z ostatnich 10 lat. Łączna powierzchnia magazynowa jaką dysponuje GDDKiA, może pomieścić ok. 529 tys. ton soli (ok. 463 tys. ton w magazynach GDDKiA i ok. 66 tys. ton u wykonawców ZUD). Oznacza to, że magazyny wypełnione są obecnie niemal w 88%.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.